Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Yarınlar Rahat Edenlerin Değil, Rahatından Vazgeçenlerindir

Yarınlar Rahat Edenlerin Değil, Rahatından Vazgeçenlerindir

0
Yarınlar Rahat Edenlerin Değil, Rahatından Vazgeçenlerindir

Anadolu Öğrenci Birliği’nin “Yeni Türkiye’de Gençliğin Gelecek Tasavvuru” programının 4. gününün ilk konuğu Anadolu Platformu YİK Başkanı Ramazan Kayan oldu.

Konuşmasına Hz. Peygamber’in “Allah’ın yanındaki değerinizi merak ediyorsanız, sizi neyle meşgul ettiğine bakınız.” hadis-I şerifi ile başlayan Ramazan Kayan, Allah’ın bugün bizleri İslam ile meşgul ettiğini, bunun bir şükür vesilesi olduğunu ifade etti. Mısır’da insanların zindanda, Filistin’deki Müslümanların bombalar altında imtihan olduğunu, bizlerin ise burada imtihan olduğumuzu anlatan Ramazan Kayan sözlerine şu şekilde devam etti: “Bizler davası olan gençler olarak salondan sahaya inmek durumundayız. Bugün uyuşturucu gibi tuzakların pençelerine düşen insanların suç ortağı olduğumuzu unutmamalıyız. Gitmediğimiz, davetimizi götürmediğimiz her insanın suçundan bizler de sorumluyuz.”

“Yarınlar rahat edenlerin değil, rahatından vazgeçenlerindir”

“Yeni Türkiye’nin en büyük tehlikelerinden biri de atalet ve zihinsel yorgunluktur. Yarıncı olmayacağız, bugüncü olacağız. Allah Rasulü buyuruyor ki: ‘Yarıncılar helak oldu.’ Davamız için hazırlık ve birikim yapmamız lazım. Unutmayalım ki; yarınlar rahat edenlerin değil, rahatından vazgeçenlerindir.”

Konuşmanın ardından soru cevap kısmına geçildi. Öğrencilerin davet yolunda maneviyatın nasıl belirli bir seviyede tutulacağına dair sorularına cevap veren Ramazan Kayan namazsız bir eylemin asla başarılı olamayacağını ve davetin tamamlayıcı unsurlarının ibadetler olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin bir çok üniversitesinden 550 öğrencinin katıldığı program 7 Ağustos Perşembe günü sonuç bildirgesinin okunması ile sona erecektir.