Ana Sayfa Kuruluşlar Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Yarım Hurma İle De Olsa Suriye'ye Yardım Edin

Yarım Hurma İle De Olsa Suriye'ye Yardım Edin

0
Yarım Hurma İle De Olsa Suriye'ye Yardım Edin

Körfez Derneği Suriye’ye 3. yardım sevkiyatını gerçekleştirdi. Yaklaşık 5 tonun, kuru gıda ve yeni giyim eşyaları dernek gönüllülerince Suriye’nin Atme Kasabası’na ulaştırıldı ve ÖSO yetkililerine teslim edildi.

Dernek yetkilileri Suriye’deki durumun giderek artan vehametine tekrar şahit olmaktan üzüntülerini dile getirirken şunları belirttiler:

Bölgemizdeki mültecilerle ilgilenmeye devam ediyoruz fakat Suriye içindeki kardeşlerimizin haklı mücadelesine de kayıtsız kalamayız. İnşaallah “Su taşıyan karınca misali” sonuna kadar onların yanında olmaya devam edeceğiz.

Yurdumuzun tüm vicdanlarına sesleniyoruz: Nerede olursanız olun ölüm ve kıyamet size yaklaşıyor, yarım hurma ile de olsa Suriye’ye yardım edin…

Kutlu Doğum vesilesi ile Buhari ve Müslim’in Numan bin Beşir’den (ra) rivayet ettikleri hadisi tüm Türkiye Müslümanlarına hatırlatmak isteriz.

“Birbirlerini sevmeleri, birbirlerine merhamet etmeleri ve destek olmaları konusunda mü’minler bir vücut gibidirler. O vücudun azalarından birisi rahatsız olunca öteki organların tamamı uykusuzluk ve derin bir rahatsızlık hisseder, hasta organın ızdırabını paylaşır.”