Yardım Koordinasyon Merkezinden Önemli Duyuru!

0
253

Van ve Erciş’e yardım gönderen ve göndermek isteyen kardeşlerimizin dikkatine: Koordinasyon Merkezlerimizle irtibata geçmeden yardım göndermeyin!

Yardımlar Bölgeye Ulaşıyor

Van ve Erciş’te meydana gelen depremin ardından Türkiye’nin dört bir yanından yardımlar bölgeye ulaşmaya devam ediyor. Duyarlı kardeşlerimiz ilk andan itibaren yardımlarını kesintiye uğratmadan devam ettiriyor. Yardım sever kardeşlerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.

 

Gelen Yardımlar Benzer Ürünler

Yardım Koordinasyon Merkezlerine ulaşan yardımlar aynı türden olduğundan bazı malzemelerde yığılma olmuş ve ihtiyaçtan fazla durumdadır. Bu malzemelerin tasnifi ciddi emekler istiyor ve çok fazla zaman alıyor. Depolarda istifleme sorunu yaşanıyor. İhtiyaç fazlası olan yardım malzemeleri ciddi sıkıntılar çıkarıyor.

 

İrtibata Geçmeden Yardım Göndermeyin

İhtiyaca yönelik yardım malzemelerinin gönderilmesi için Platform Merkezi ya da Koordinasyon Merkezleri ile irtibat geçmeden yardım malzemesi gönderilmemesi önemle rica olunur. İhtiyaç fazlası bazı malzemeleri koyacak yer bulunamazken ihtiyaç duyulan malzemeleri bulmakta ise ciddi sorunlar yaşanıyor. Bundan dolayı Platform Merkezi’nden ve Koordinasyon Merkezlerinden habersiz yardım gönderilmemelidir. Anadolu Platformu ve Koordinasyon Merkezlerimizle (Van ve Erciş) irtibata geçilmesi durumunda öncelikli ihtiyaçlar öğrenilip ona yönelik yardımlar gönderilirse muhtaç durumdaki kardeşlerimizin sıkıntıları giderilebilir.

Duyarlılığınız için teşekkür ederiz

 

Anadolu Platformu Yardım Koordinasyon Merkezi