Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Yardım Gönüllülerimiz İftarda Buluştu

Yardım Gönüllülerimiz İftarda Buluştu

0
Yardım Gönüllülerimiz İftarda Buluştu

18 gün boyunca yoğun geçen Ramazan Yardımlarının ardından Bülbülzade Vakfı Gönüllü Aileleri iftar yemeğinde bir araya geldi.

Bülbülzade Vakfının yardım faaliyetlerinde görev alan gönüllü çalışanlarımız aileleri ile birlikte iftar yemeğinde bir araya geldi. 04 Ağustos Pazar günü Bülbülzade Vakfı Sosyal Tesislerinde yapılan iftar programına Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Eski İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Feridun Hatip, Yardım Komisyonu Başkanı Talip Çelik, Esnaf Komisyonu Başkanı Yunus Atilla Hamallar ve Bülbülzade Vakfı Ramazan Yardımlarında görev alan gönüllü aileler katıldı.

Yardım Komisyonu Üyesi Zemzem Çetin tarafından sunulan program Halil Çelik tarafından okunan Kuran tilaveti ile başladı. Daha sonra kürsüye Yardım Komisyonu Başkanı Talip Çelik geldi. Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bir yıl boyunca yapmış olduğunuz yardım çalışmalarımıza iştirak ettiğinizden dolayı, yorumladığınızdan, yorulduğunuz halde şikâyetçi olmadığınızdan dolayı Rabbim ecrinizi versin. Yine ramazan içerisinde çok ciddi çok yoğun bir çalışma dönemi geçirdik. Bu çalışmalarımız bayram akabinde de devam edecek ve kurban dönemi yardım çalışmalarını organize edeceğiz. Emekleriniz için teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız fakir fukaranın yardımına koşmak için canla başla mücadele ediyorsunuz.” dedi.

Talip Çelik’in konuşmasının ardından Eski İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Feridun Hatip selamlama konuşması için kürsüye geldi. Hatip konuşmasında vakıf demek vermek demek, hizmet etmek demek. Ben bunu Bülbülzade Vakfı gönüllülerinin yaptığı çalışmalarında görüyorum. Böyle güzel çalışmalarınızın devamını diliyorum şeklinde konuştu.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ise; “Değerli arkadaşlar tam ünsiyet kurmuştuk ki Ramazan hızla aramızdan ayrılıyor. Ramazanda kendi muhasebesini yapmış, sorumluluklarını yeniden mütalaa etmiş bir topluluk olarak bayrama çıkmamız lazım. Vakıf olarak 20 yılı aşkındır fakirin fukaranın, garibin gurabanın evine, eşiğine, ocağına ortak olmaya çalışıyoruz. Bu konuda ortaya koyduğunuz büyük fedakârlıklar ancak ecri Allah’a ait olan ikramlardır. Değerli arkadaşlar bu çalışmalar bir inanç meselesidir. Bu bir işe inanmakla başlar. Bu bir zihniyet değişimi ile başlar. Bu ötekinin derdini dert edinmekle başladı. Bu başkasının problemini sorunumuz diye sahiplenmekle başladı. Bizler günün sonunda bir yetimin, bir fakirin, bir yaşlının, bir çocuğun derdine temas ettiğimiz zaman, birinin yüreğine temas ettiğimiz zaman o günü kazanılmış bir gün olarak görürüz. İşte bu minvalle her ramazan olduğu gibi bu ramazanda da büyük çalışmalar yapıldı. Biz ramazanı bir kardeşlik bir paylaşma bir uhuvvet olarak görüyoruz. Sadece kendi evimizde kendi çocuklarımızla yaptığımız iftarları hakkı ile eda edilmiş saymıyoruz. İçinde yaşadığı toplumun vicdanı olan, yüreği olan yürekli insanlardan müteşekkil bir vakıf, sivil toplum kuruluşu oluşturabilirsek bu bahtiyarlık bizim için önemlidir. Burada sizlerin yüreklerinizi, gönüllerinizi, vaktinizi, istirahatinizi bu işlere katarak inandığınız için bu gün buralara geldik. Hepinizden Allah razı olsun. Affedilmiş kullar olarak bayrama çıkmayı hepimize nasip etsin.” dedi.

Program Bülbülzade Vakfı İmam Hatip Komisyonu Başkanı İbrahim Özmantar tarafından yapılan dua ile son buldu.