“Yakın Tarih Eleştirisi ve Hz. Ömer” Konferansı Yapıldı

0
186

Anadolu Öğrenci Birliği tarafından düzenlenen “Yakın Tarih Eleştirisi ve Hz. Ömer” başlıklı konferansta Hüseyin Özhazar bir konuşma yaptı.

Anadolu Öğrenci Birliği Diyarbakır Temsilciliği, 26 Kasım Pazar günü “Yakın Tarih Eleştirisi ve Hz. Ömer” başlıklı bir konferans düzenledi. Diyarbakır Cigerxun Kültür Merkezinde gerçekleşen programa Tarihçi-Yazar Hüseyin Özhazar konuşmacı olarak katıldı.

Dicle Üniversitesi öğrencileri ve halk tarafından yoğun ilgi gören programda Hüseyin Özhazar, son 200 yılın fotoğrafını çekip kırılma noktası niteliğindeki olayların ipuçlarına dikkat çekti. Özhazar konuşmasında, Türkiye ve İslam coğrafyasında oynanan oyunların ancak ahlaki asalet ve bilgi ile bozulabileceğini ifade etti.

Kuru slogan ve taassupla, oynanan oyunlarla baş edilemeyeceğini dile getiren Özhazar, tarih bilincinden yoksun bir toplumun geleceğini inşa edemeyeceğini, kadim İslam kardeşliğini yıkmaya çalışanların günübirlik hesap yapmadıklarını, bugün Mısır’da yapılan terör saldırısının 200 yıl önce yapılan hesaplardan bağımsız olmadığını, Suriye’nin, Irak’ın, Yemen’in ve Filistin’in bu oyunların devam eden kurgularıyla ateş alanına döndüğünü ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz