Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Yahya Mektebi'nden Anadolu Platformu'na Ziyaret

Yahya Mektebi'nden Anadolu Platformu'na Ziyaret

0
Yahya Mektebi'nden Anadolu Platformu'na Ziyaret

Suriye Milli Koalisyonu üyesi Yahya Mektebi Anadolu Platformu’nu ziyaret ederek yapılan yardımlardan ve verilen destekten dolayı teşekkür etti.

Suriye Milli Koalisyonu üyesi Yahya Mektebi ve beraberindeki heyet Gaziantep’te Anadolu Platformu’nu ziyaret ederek Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ile görüştü. Bülbülzade Vakfı Sosyal Tesislerinde yapılan görüşmede Suriye Milli Koalisyonu üyesi Yahya Mektebi; Platformun Suriye devrimine verdiği destekten ve Suriye halkına yaptığı yardımlardan dolayı müteşekkir olduklarını belirtti.

Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşlarının tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirten Mektebi; “Biz Suriye’de eğitim, sağlık ve adaleti öncelik sıramızın en başına koyduk. Türkiye’deki kardeşlerimizle sivil toplum alanında, eğitim alanında, medya alanında ortak çalışmalar yapmak istiyoruz. Suriye ve Türkiye arasında müşterek araştırma merkezleri kurmalıyız. Bizi birbirimize düşman gösteren tarih anlayışını terk ederek tarihimizi yeniden yazmalıyız.” dedi. Suriye’de her kesime hitap eden, her türlü aşırılıktan uzak, vasat bir siyasi parti kurmak istediklerini belirten Mektebi; bu konularda Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz dedi.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ise Türkiye halkı olarak her zaman Suriyeli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bilmenizi isterim. Ortadoğu’da 100 yıl önce bizi birbirimizden ayırmak için çizilen suni sınırların kalktığına ve halkların kardeşlik ikliminde tekrar buluştuğuna hep birlikte şahit oluyoruz dedi. Görüşmeye Anadolu Platformu Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer’de katıldı.