Ya Tahammül Ya Sefer

0
366

Anadolu Teknik ve Büro Elemanları Derneği (ANTEB)’in aylık düzenlediği kitap tahlil programında bu ay Mustafa Kutlu’nun “Ya Tahammül Ya Sefer” kitabı tahlil edildi.

Anadolu Teknik ve Büro Elemanları Derneği (ANTEB)’in aylık olarak düzenlediği kitap tahlil programında Mustafa Kutlu’nun “Ya Tahammül Ya Sefer” kitabı tahlil edildi. 8 Aralık Cuma günü Bülbülzade Vakfı Hacı Firdevs Aslan Mescidinde yapılan kitap tahlili programına dernek başkanı Nevzat Aslan, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Eğitim yöneticisi İbrahim Kutlu Özmantar tarafından sunulan kitap tahlili programında kitabın muhtevası dinleyicilerle paylaşıldı.

Program soru cevap kısmının ardından sona erdi.

Kitaptan Bir Bölüm

İnandığımız, uğruna pek çok şeyi göze aldığımız “dava”lar. Birlikte yürünecek bir yol. Bizimle aynı duyguları, fikirleri paylaşan arkadaşlar. Ancak onlarla var olabileceğimizi, hayatımızın bir mana kazanabileceğini düşünürüz. Ya tahammül ya sefer, yakın geçmişimizde böyle düşünen insanların, nesillerin, nasıl bir araya geldiklerini, sonra nasıl dağıldıklarını, şahsiyetlerinden ve bulunmaları gereken yerlerden nasıl uzaklara sürüklendiklerini ele alıyor. Bu insanların açmazlarını, acılarını dile getiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz