Vizyoner Kimlik ve Yönetim Becerileri

0
Vizyoner Kimlik ve Yönetim Becerileri

Bülbülzade Vakfı, komisyon üyelerine yönelik “Vizyoner Kimlik ve Yönetim Becerileri” konulu hizmetiçi eğitim programı düzenliyor.

Bülbülzade Vakfı, komisyon üyelerine yönelik “İletişim Becerileri Geliştirme ve Vizyoner Kimlik ve Yönetim Becerileri” konulu bir günlük hizmetiçi eğitim programı düzenliyor.

2 Nisan Cumartesi günü başlayan hizmetiçi eğitim programını Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi direktörü Dr. Soner Şahan ve Dr. Işıl Şahan veriyor.

Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapılan hizmetiçi eğitim programına, komisyonlarda görevli yaklaşık 50 kişi katılıyor.

Programın içeriği şöyle;

1. Bölüm: İletişim Becerileri Geliştirme

Etkili iletişim becerisi geliştirmede davranışsal boyutlar, İletişimde kullandığımız paradigmalar, Proaktif ve reaktif iletişim modelleri, Beyin yapısı ve iletişim becerisi geliştirmedeki etkisi, Ego durumları, İletişimde etkileşim analizi (genel çerçeve), Duygusal zekânın iletişim becerisi üzerindeki etkisi.

2. Bölüm: İletişim Becerileri Geliştirme

Günümüz yenilikçi yönetim becerilerine genel bakış ve proaktif düşünce, Sürdürülebilir yönetimde odak vizyon anlayışı, Vizyoner kimlik nasıl sağlanır, girişimcilik ruhu nasıl canlanır, Misyon denilince ne anlıyoruz, Temel hedefler nasıl belirlenir, Vizyoner kimlikle oluşturulması gerekli olan kurumsal çalışmalar nasıl birleşir, Kişilik tipleri ve kişilik analizi.