Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Vatan Derneğinden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Vatan Derneğinden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
Vatan Derneğinden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Vatan Derneği yetkilileri 19 Eylül Çarşamba günü Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek vakıf çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Suriye kökenli Vatan Derneği’nin Genel Müdür Vekili ve İnsan Kaynakları Müdürü Dr. Feras Awad, Ekonomik Güçlendirme Müdürü Mostafa Kahlout, Sağlık İşleri Koordinatörü Musab Alsayedismail’den oluşan heyet 19 Eylül Çarşamba günü Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek vakıf çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Ziyarette vakıf başkanı Turgay Aldemir ile görüşen heyetten dernekleri hakkında bilgi veren Genel Müdür Vekili Dr. Feras Awad, derneğin 2011 yılında kurulduğunu belirterek; eğitim, sağlık, ekonomik güçlendirme, hijyen, barınma, kurum kapasitesi arttırma ve sivil toplum alanında çalışmalar yaptıklarını söyledi. Dernek merkezinin Gaziantep’te olduğunu söyleyen Awad, derneğin İzmir, Mersin ve İstanbul’da da şubeleri bulunduğunu belirtti.

Sadece Suriyelilere hizmet vermediklerini vurgulayan Awad, Türkiyeli ihtiyaç sahiplerine de yardım elini uzattıklarını dile getirdi. Dr. Feras Awad özellikle istihdamın arttırılması maksadıyla meslek edindirme projelerine ve iş adamlarının projelerine destek verdiklerini, gençlere, istihdama ve kadınlara yönelik olarak hem Türkiye’de hem de Suriye’de birlikte projeler geliştirmek istediklerini sözlerine ekledi.

Heyet görüşmenin ardından Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni gezdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.