Varlıkla Uyum Aikido Projesi Başladı

0
Varlıkla Uyum Aikido Projesi Başladı

İstikrar Spor Kulübü ve SODES işbirliği ile hazırlanan Varlıkla Uyum Aikido Projesi 14 Kasım Cumartesi günü düzenlenen tanıtım toplantısı ile başladı.

İstikrar Spor Kulübü ve SODES işbirliği ile hazırlanan Varlıkla Uyum Aikido Projesi 14 Kasım Cumartesi günü düzenlenen tanıtım toplantısı ile başladı.

İstikrar Spor Kulübü ve SODES işbirliği ile hazırlanan Varlıkla Uyum Aikido Projesi 14 Kasım Cumartesi günü İstikrar Spor Kulübü tesislerinde düzenlenen tanıtım toplantısı ile başladı. Tanıtım toplantısına İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol, Aikido Antrenörleri Davut Aslan ve Kahraman Dinç ile çok sayıda öğrenci ve öğrenci velisi katıldı.

Aikido Fiziksel ve Ruhsal Olarak Olgunlaşma Yoludur

Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol yaptı. Açıkkol konuşmasında İstikrar Spor Kulübünün genç bir kulüp olduğunu belirterek; “Yaklaşık 3 yıldır faaliyetlerini yürüten bir kulübüz. Özellikle erdemli bireyler yetiştirmek amacıyla yola çıktık. Üretken, dürüst ve özgüven sahibi bireylerin bilim, sanat ve sportif faaliyetlerle hayatın içinde olması gerektiğine inanıyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurumumuz bünyesinde çalışmalarımıza katılan bireylerin bilinç ve ahlak değerleri ile hareket etmeleri hem bizleri hem de ailelerini onurlandırmaktadır. Sportif faaliyetler sayesinde çocuklarımızın özellikle kötü alışkanlıklardan uzak duracaklarını düşünüyoruz. Çocuklarımıza çocukluk çağından başlayarak yaşam boyu spor yapma alışkanlığı kazandırarak ülkemizde başarılar yakalamalarını istiyoruz. Türk sporuna ahlaklı ve seviyeli sporcular kazandırmak için çalışıyoruz. İstikrar Spor Kulübü bünyesinde; futbol, basketbol, Aikido, Judo kickbox, yüzme, geleneksel aşırtmalı Aba güreşi ve güreş takımımız var. Aikido biliyorsunuz bir Japon sporu, aslında spordan çok bir sanat. Özellikle akıllı bedenin uyum içerisinde çalışmasını sağlayarak evrendeki uyuma dahil olma çabası. Yani Aikido’nun bir felsefesi var. Aikido fiziksel ve ruhsal olarak olgunlaşma yoludur. Sporun estetikle birleşmesidir. Aikido sporunda rekabete dayalı bir mücadele alanı yoktur. Aikido’da şefkat, şeref, sadakat ön plandadır. Bu nedenle yarışması olmayan tek spor dalıdır. Aikido’da her hareketin bir felsefesi bir yapısı bir duruşu vardır” dedi.

Aikido Antrenörü Kahraman Dinç’de; “Aikido hepimiz açısından yaşamımıza kalite getirecek, büyük iyilikler, faydalar sağlayacak güzel bir çalışma alanı. Ben bu çalışma alanında 4 yıldır faaliyet gösteriyorum. En az bir yıl sürecek bir proje hazırladık. Projemizde ortaokul ve liseye devam etmekte olan öğrenciler yer alacak. 20’şer kişilik iki ayrı grup tespit edeceğiz. Bu iki ayrı grupla haftada 2 gün Cumartesi ve Pazar günleri ikişer saatlik antrenmanlarla toplam 160 saat bir çalışma gerçekleştireceğiz. Bu hazırladığımız çalışma süreci temel eğitim sürecini kapsıyor. Elimizden gelen ne varsa, bilgi ve birikimimiz neyse siz değerli gençlerimizle paylaşacağız” dedi.

Konuşmalarına ardından Aikido Antrenörleri Davut Aslan ve Kahraman Dinç tarafından Aikido gösterisi yapıldı. Program yapılan ikramın ardından sona erdi.

Tüm Galeriyi Görüntülemek için Tıklayınız…