Van’da İyilik Kahvaltısı

0
Van’da İyilik Kahvaltısı

Van’da üye ve gönüllülerin katıldıkları bir kahvaltı programı tertiplendi.

Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve İyilik-Der Van Şubesi 05.01.2014 Pazar günü Erenoğlu düğün salonunda Gökkuşağı Derneği üye ve gönüllülerinin katıldıkları bir kahvaltı programı tertipledi.

Saat 10.00 da başlayan program Mahmut Şimşat hoca’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra İyilik-Der Van temsilcisi Mehmet Salih TOPRAK bir selamlama konuşması yaparak, katılımcılara teşriflerinden dolayı teşekkür etti. Toplumun iyiliğe muhtaç olduğuna vurgu yapan Toprak STK’ların bu iyiliğin mimarı olmaları gerektiğini söyledi. İyilik-Der olarak, daha çiçeği burnunda bir dernek olduklarını söyleyen Toprak, bu günden itibaren birçok hayırlı çalışma ve faaliyete imza atacaklarını ifade ederek sözlerini tamamladı.

Daha sonra Gökkuşağı Derneği Başkanı Özkan Soyluoğlu bir selamlama konuşması yaparak, bütün katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür etti. Soyluoğlu, programın tertiplenmesinde emeği geçen herkese tebriklerini belirterek; “Hayırda yarışan bireyler olarak ileriye dönük daha iyi çalışmalar ortaya konulacağını umuyorum.” Dedi.

Programa damgasını vuran konuşma ise Bediüzzaman Camii İmam Hatibi Mikail Altıok hocanın konuşması oldu. Altıok Günümüzde insanlığın her zamankinden daha çok iyiliğe muhtaç olduğunu bunun sebebinin de bu gün insanlığın daha tahripkâr olduğundan kaynaklandığını, birileri kan döküp tahrip ederken Müslümanların da imar etme ve yaşatma görevinin olduğunu belirtti. Ülkemize komşu olan ülkelerin içinde bulunmuş oldukları duruma dikkat çekerek STK’larımızın, cemaatlerimizin her zamankinden daha çok çalışır olması gerektiğinin altını çizdi. Altıok; “İnsanlık, ölüm ve açlıktan bir kurtuluş umudu arıyor; Evet bu umut İslam ve Müslümanlar olmalı” diyerek sözlerini tamamladı.

Program Mikail Altıok hocanın konuşmasının ardında sona erdi.