Van'da Hizmet İçi Eğitim

0
163

Anadolu Platformu Van, Muş ve Tatvan’ı içine alan bir hizmet içi eğitim ve ziyaret programı gerçekleştirdi.

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan, Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Genel Sekreteri Mehmet Alpcan ve Koordinasyon Kurulu Üyesi Özkan Soyluoğlu, 10 Kasım 2012 Cumartesi günü Van’a bir ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyarette Van’da faaliyet gösteren Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yöneticileri ve komisyon üyelerinden oluşan yaklaşık 80 kişi ile sabah kahvaltısında bir araya gelindi. Kahvaltı sonrası saat:13.00’e kadar süren bir hizmet içi eğitim semineri gerçekleştirildi. Komisyon sorumluları yaptıkları komisyon çalışmaları ile ilgili bilgi verdiler. Daha sonra Anadolu Platformu YİK Başkanı Ramazan Kayan ve Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir birer konuşma yaptılar.

Aynı gün öğleden sonra Özgür-Der Van şubesini ziyaret eden heyet burada Özgür-Der Van Şubesi Başkanı Fuat Değer ile görüşerek çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Akabinde Van’ın Gevaş ilçesine geçen Platform heyeti burada da Platforma yakınlığı ile bilinen Necip Ergenç, Ayhan Ergenç  ve arkadaşları ile akşam yemeğinde bir araya geldiler. Yemek sonrası karşılıklı yapılan görüş alış verişinde Platform ve Gökkuşağı Derneği olarak Gevaşlı dostlara gerekli desteğin verileceği belirtildi. Liseli öğrencilere dağıtılmak üzere Platform tarafından ilçeye 400 başörtüsünün gönderileceği, bununla beraber kitap ve kurulacak dernek için her türlü desteğin de verilmesi konuşuldu.

Daha sonra Van’da Gökkuşağı Derneği Yönetim Kurulu, Danışma Kurulu ve Akademisyenlerle bir araya gelen heyet 11 Kasım Pazar günü Bitlis’in Tatvan ilçesine gitmek üzere yola koyuldular.

Burhan Adalı ve Kemal Çelen’in de eşlik ettiği heyet Bitlis’in Tatvan ilçesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Platformun hizmet içi programı dahilinde gerçekleştirilen ziyaret 11 Kasım Pazar günü sabah saat:08.00’de Tatvan İnsani Haklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneğinde (İnsan-Der) kahvaltı ile başladı. İnsan-Der yöneticileri ve gönüldeşlerinin de katıldığı program Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir’in konuşmasıyla devam etti. Akabinde soru ve cevaplarla devam eden program saat:11.00’de sona erdi. Programın bitiminden sonra Heyet Muş’a hareket etti.

Tatvan İnsan-Der Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Akdeniz’in de katıldığı heyet Muş’u ziyaret etti. Muş Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğini (Lale-Der) ziyaret eden heyet; Lale-Der yöneticileri ile bir araya geldiler. Muş Lale-Der yöneticileri ile karşılıklı görüş alış verişinde bulunan heyet Lale-Der Yönetim Kurulu Başkanı Ferzende Saygın’dan dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Görüşme Platform Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir’in Platform tanıtımını yapıp iyi temennilerde bulunmasıyla sona erdi.