Van Gökkuşağı'nda Şölen Coşkusu

0
90

Anadolu Platformu üyesi Van Gökkuşağı Derneği Evde Karakter Eğitimi Komisyonu bünyesinde bir program düzenledi.

İl Kültür Sarayı konferans salonunda gerçekleşen program 03 Nisan 2011 Pazar günü saat 19:30 da okunan Kur’an-ı kerim tilaveti ve Mealinin okunmasıyla başladı. Akabinde selamlama konuşması yapan Dernek başkanı Mehmet Faruk DEMİR; Komisyona çalışma ve çabalarından dolayı teşekkür ederek, Evde Karakter Eğitimi programlarına tabi olan çocuklarda öz güvenin, dürüstlüğün ve şahsiyet oluşumunun çok düzeyli seviyede gerçekleştiğini belirtti. Gökkuşağı Derneği’nde 2010-2011 eğitim öğretim sezonunda yaklaşık 500 öğrencinin programa tabi tutulduğunu belirterek, bu yöndeki çalışmalarında her yıl çıtayı biraz daha yükseltme çabasında olacaklarını belirtti. Sadece Karakter Eğitiminde değil bütün alanlarda da çalışmalarının olduğunu ve sürdürme gayreti içinde olacaklarını da belirten Demir; daha iyi bir geleceğin inşası için bu olmazsa olmazımızdır dedi.

Daha sonra program Evde Karakter Eğitimi Bayan Komisyon Sorumlusu Nimet DEMİR; Yıl içinde yaptıkları Evde Karakter Eğitimi çalışmaları hakkında  bilgi verdi.

Programa çocukların sergiledikleri dua, esma ül-Hüsna, şiir, tiyatro, ilahi ve ezgi gösterim ve dinletileri ile devam edildi.

Program Evde Karakter Eğitimi programında görev alan yaklaşık 80 eğiticiye katkılarından dolayı plaket verildikten sonra, yıl içinde çocukların yaptıkları resim ,el sanatları eşyalarının sergilenmesiyle  sona erdi.

Haberin foto galerisi için tıklayınız