Vali Şahin, STK Temsilcileri ile Biraraya Geldi

0
253

İstanbul Valisi Vasip Şahin, aralarında AKDAV’ın da bulunduğu çeşitli STK temsilcileri ile bir değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıya AKDAV’ı temsilen başkan Ahmet Çamurluoğlu katıldı.

İstanbul valisi Vasip Şahin’in daveti ve çeşitli STK temsilcilerinin katılımı ile valilik makamında değerlendirme toplantısı yapıldı.

Değerlendirme toplantısına AKDAV başkanı Ahmet Çamurluoğlu’nun yanı sıra, Aziz Mahmut Hüdai Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Araştırma Kültür Vakfı, Ensar Vakfı, Akabe Vakfı, Önder, Hayrat Vakfı, Türgev, Medeniyet Vakfı ve Birlik Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarının başkan ve onursal başkanları katıldı.

Toplantıda, İstanbul’da ve Anadolu’nun farklı şehirlerinde faaliyet gösteren vakıfların çalışmaları hakkında kısa ve özlü bilgilendirmeler yapıldı. Samimi bir ortamda yapılan bilgilendirmelerde, İstanbul Valisi Vasip Şahin’in, vakıfların yaptığı çalışmaları yakından takip ettiği müşahade edildi.

Vali Şahin, bu dönemde toplumun nabzını tutan ve insanların geleceği için hayırlı faaliyetlerde bulunan vakıfların birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeleri gerektiğini, birbirlerine destek olmalarını ve eksik yanlarını tamamlayan, güçlü yanlarına omuz veren kuruluşlar olması gerektiğine vurgu yaptı.

Toplum yararına yapılacak hayırlı her çalışmanın yanında ve destekçisi olacaklarını vurgulayan Şahin, bilgilendirme ve değerlendirme toplantılarının belli aralıklarla yapılması gerektiğinin altını çizdi. Bu anlamda kendilerinin de üzerlerine düşeni yapacaklarını dile getirdi.

Türkiye’de yaşanan sıcak gelişmeler, özelde İstanbul’da yaşanan intihar saldırısı ve sonrasında yaşanan gelişmeler ile bunun topluma yansımaları, çözüm süreci sonrası bölgede yaşananlar, İstanbul’da mukim bölge insanının yaşanan olaylara karşı tutumu, Suriye’de kardeş Suriye halkının yaşadığı mağduriyetler ve İstanbul’a gelen Suriyeli mültecilerin durumu, valiliğe ve STK’lara düşen sorumluluklar ve gençlik çalışmaları değerlendirilen konular oldu.

Vali Vasip Şahin’in sıcak ev sahipliğinde gerçekleşen verimli toplantı, belli aralıklarla toplanma temennisi ve birlikte çekilen fotoğrafın ardından sona erdi.