Vakit iyilik vakti, hemen şimdi!

0
Vakit iyilik vakti, hemen şimdi!

İyilikder, “Bu Ramazanda Da Kalbiniz İyilik Der” sloganıyla iyilik menüleri hazırladı ve hayırseverleri bu menülerden birini seçerek bağış yapmaya davet etti.

Mübarek Ramazan ayında yardım çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdüren İyilikder; sizleri, hazırlamış olduğu iyilik menülerini seçerek hayır yapmaya davet ediyor.

İyilikder, dünyalık birçok şey için harcanan enerjiyi bir nebze olsun yetimlere ve mazlumlara ayırarak, insanları farkındalık oluşturmaya çağırıyor. Bu nedenle her bütçeye uygun birbirinden değerli iyilik menüleri hazırladı.

İyilikder bu yıl da ülkemiz başta olmak üzere Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu’da birçok ülkede gıda kolisi dağıtımı, yetim giydirme, yoksullara yönelik iftar programları düzenleme, fitre dağıtımları ve daha birçok etkinlikle hayırseverlerin bağışlarını mazlumlara ve mahrumlara ulaştırmak için hazır.

İyilikder, her bütçeye uygun 2016 Ramazan ayı iyilik menüleri hazırladı.

İşte İyilikder’in hazırladığı iyilik menüleri:

1. İyilik Menüsü: Fitre

Fıtır sadakasının meşru kılınmasındaki temel hedeflerden birisi, insanların paylaşma bilincini canlı tutmaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2016 yılı en düşük sadaka-i fıtır miktarını 15 TL olarak belirlemiştir.

İyilikder’e bağışlayacağınız fitreler her yıl olduğu gibi bu yıl da başta ülkemiz olmak üzere Afrika, Balkanlar, Suriye, Filistin ve dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve ihtiyaç sahiplerine ayrım gözetmeksizin sizin adınıza ulaştırılacaktır.

2. İyilik Menüsü: Zekât

İyilikder’e ulaştıracağınız zekâtlar dinimizce belirlenmiş kimselere sizin adınıza ulaştırılacaktır.

Zekât bağışları dinimiz hükümlerine göre değerlendirildiğinden, herhangi bir kesinti yapılmadan eksiksiz olarak gerek ülkemizde gerek dünyanın dört bir yanında mazlum ve ihtiyaç sahiplerine güvenli bir şekilde ulaştırılacaktır.

3. İyilik Menüsü: Gıda Kolisi

İyilikder, kendilerine ulaşan gıda kolisi bağışlarını yurt içinde ve yurt dışında mazlum ve ihtiyaç sahiplerine ayrım gözetmeksizin sizin adınıza ulaştıracaktır. Bu konuda gerekli altyapı çalışmaları ve organizasyon planları hazırlanmıştır.

İyilikder, bir gıda kolisi içerisinde temel gıda maddelerini makul oranlarda hazırlayarak dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayında dahi olsa daha lezzetli yemekler sunmak, özellikle çocukların yüzlerinde bir nebze de olsa tebessüm olmayı ve kardeşlik duygusunu pekiştirmeyi hedeflemektedir.

Ramazan Kolisi adet bedeli 60 TL olarak belirlenmiştir.

4. İyilik Menüsü: Yetim Bayramlık Giyindirme

Yetimler, Allah’ın birer emanetidir. Hz. Peygamberin kendisi de bir yetim ve öksüz idi. Peygamberimiz, yetimleri çokça önemser, başlarını okşardı. Siz de bu Ramazanda bir yetimin bayramlık giyimine sponsor olarak Hz. Peygamberin sünnetini ihya edebilirsiniz.

Yetim giydirme kampanyası, başta ülkemiz olmak üzere dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilecektir. Yetim bayramlık giyindirme için belirlenen fiyat, bir yetim için 75 TL’dir. Yetim giydirme paketi; üst giyim, alt giyim ve ayakkabıdan oluşmaktadır.

5. İyilik Menüsü: İftar

Ramazan iftarlarında bir araya gelişler, kardeşlik duygularını yeşertmenin, bereketin ve paylaşmanın sembolüdür. İyilikder, bu Ramazan da özellikle yetimlere ve çocuklara öncelik vererek birçok ülkede iftar organizasyonları düzenliyor.

Başta ülkemiz olmak üzere, binlerce kilometre uzaklıktaki yetimler, çocuklar ve yoksullar için sizin de çorbada tuzunuzun olmasını istiyorsanız bu menüyü seçerek katkı sağlayabilirsiniz. Bir kişilik İftar yemeği bedeli 10 TL belirlenmiştir.

6. İyilik Menüsü: Genel Bağış

Tüm bunların yanı sıra 4025 SMS bağış hattına İFTAR, YETİM ya da RAMAZAN yazarak yukarıda bahsedilen kampanyalara 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

İyilikder, tüm bu çalışmaları ülkemiz genelinde 50’yi aşkın temsilciliği ve dünya genelindeki güvenilir partner kuruluşları ile gerçekleştirmek için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Bu iyilik menülerinden herhangi birisini seçerek bir yoksulun yüzünü güldürmeye ve sevap hanenize artı bir puan daha yazdırmaya ne dersiniz?

Vakit iyilik vakti!

Hemen şimdi!  

Bağışlarınızı yapmak için lütfen tıklayınız!