Vakıf Personeli ve Mahalle Sakinleri İftarda Buluştu

0
178

Bülbülzade Vakfı tarafından düzenlenen iftar programında vakıf personeli ve mahalle sakinleri bir araya geldi.

Bülbülzade Vakfı tarafından 25 Mayıs Cuma günü düzenlenen iftar programında vakıf personeli ve mahalle sakinleri bir araya geldi. Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda düzenlenen iftar programına vakıf başkanı Turgay Aldemir, yönetim kurulu üyeleri, personel aileleri ve vakfın bulunduğu Güneykent Mahallesi sakinleri katıldı.

Bülbülzade Vakfı’nın tanıtım filminin izlenmesiyle başlayan programda bir konuşma yapan kurucu başkan ve yönetim kurulu üyesi Mahmut Kaçmazer, komşuların birbirleri üzerinde hakları olduğundan bahsederek şöyle konuştu:

“Bu mahallenin, bu semtin bütün insanları olarak birbirimiz üzerinde haklarımız olduğunu unutmamamız gerekir. Buralar sizler ve sizlerin çocukları için yapıldı. Bütün amacımız kaybolan değerimizi özellikle de komşuluğu yeniden hak ettiği değere ulaştırmaktır. Mahalleliler olarak gelecek nesillerimizi en güzel şekilde yetiştirmek sorumluluğumuz ve görevimizdir. Bundan dolayı bu mekânlar sizlerin çocukları için son derece hassas ve titiz bir şekilde faaliyet göstermektedir. Hepinizi vakfımızın çalışmalarına katılmaya davet ediyorum. İftar davetimize katıldığınız için teşekkür ediyoruz.”

Güneykent Mahalle Muhtarı Hatice Hortoğlu da iftar davetine emeği geçenlere teşekkür ederek “Vakfın komşuları olarak bu yemeğe çağrılan tüm dostlarımıza hoş geldiniz diyorum. Mahallemizde böyle bir vakfın olmasından çok gurur duydum. Vakfın eğitim, sağlık ve dayanışma vakfı olduğunu duyunca bir daha gururlandım. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Mahalle sakinlerinden Ali Aydın da böyle bir iftar programı organize ettiği için vakıf yönetimine teşekkür etti.

Vakfın bulunduğu mahallede eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden Sevinç Bahattin Teymur İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ali Kocabaş ise; “Allah yolunda infak etmedikçe asla bir’e ulaşamazsınız. Birr İslam literatüründe iyiliğin kemal noktası, en uç noktasıdır. Bu bir infak meselesi ve infak meselesini en iyi yaşatan da vakıflardır. Bu yardımlardan en iyisini yapanlardan biri de Bülbülzade Vakfı’dır. Bu vakıf iyiliğin kemal noktasına ulaşmış olan vakıflardan bir tanesidir. Vakfın komşuları olarak bizleri bir araya getirdikleri için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de şunları dile getirdi: “Rabbim tutuğunuz oruçları kabul eylesin. Ramazan’ın kalan günlerini de huzur ve mutluluk içerisinde geçirmeyi nasip eylesin. Burada hep beraber aynı havayı, aynı sokakları paylaşıyoruz. Birbirimizin üzerinde birçok hak oluşuyor. Evvela Bülbülzade Vakfı olarak biz sizlerle varız. Bugün gelerek soframızı, mekânlarımızı şereflendirdiniz. Bu mekânlar bizim ortak evimizdir. Vakıf demek içinde yaşadığı şehrin, mahallenin, semtin buluşma noktası demektir. Sizler de bunu hayatınız içerisinde gerçekleştiriyorsunuz. Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum.”

Program sonunda mahallenin Suriyeli sakini Ahmet Sultan tarafından dua yapıldı. Duanın ardından program sona erdi.

Program sonunda Bülbülzade Vakfı tarafından mahalle sakinlerine çeşitli hediyeler takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz