Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Vakfımızda Bayramlaşma Bayramın III. Günü Yapıldı

Vakfımızda Bayramlaşma Bayramın III. Günü Yapıldı

0
Vakfımızda Bayramlaşma Bayramın III. Günü Yapıldı

Vakfımızın Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programı bayramın III. günü (26 Eylül Cumartesi) Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinde yapıldı.

Bayramlaşma programına; mütevelli heyeti üyelerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, komisyon başkanlarımız, ilimizin ileri gelenleri, STK temsilcileri, Suriye’den ve Filistin’den misafirler, kadınlar komisyonu üyeleri ve gönüllülerimiz katıldı. Bayramlaşma programında katılımcılar birbirleriyle bayramlaşma, hasret giderme ve hasbihal etme imkânı bulurken, ilimiz, ülkemiz ve dünya gündeminden öne çıkan başlıklar hakkında da görüş alışverişinde bulundular.

Bayramlaşma programı dolayısıyla bir konuşma yapan Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Hz. İsmail’in ve Hz. Hacer’in teslimiyetinin özlemini çektiklerini belirterek; “Hz. Peygamberin bizlere bırakmış olduğu ve müminlerin hak ettiği bayramların özlemini çekiyoruz. Bulunduğumuz bölgede ümmet direniyor ve uyanıyor. Şu an her ne kadar şikâyet etsek de, her ne kadar kanlarımız aksa da bunların birer doğum sancısı olduğuna inanıyoruz. Müminlerin barış içinde kutladığı bayramların özlemini çekiyoruz.” dedi.

Suriye Ulusal Koalisyonu Geçici Hükümeti Eğitim Bakanı Yardımcısı Azzam Hanci da Suriyeliler olarak bayramı vatandan uzak ve üzüntülü karşıladıklarını belirterek; “Ancak Türkiye’deki kardeşlerimiz bizimle bayramlaşınca bu acılarımızı unutuyoruz. Herkesin bayramını kutluyorum” dedi.

Bayramlaşma programı İbrahim Özmantar tarafından yapılan duanın ardından sona erdi.

Tüm Galeriyi Görüntülemek için Tıklayınız…