Vahyin Aydınlığında Yürümek Kitabı Tahlil Edildi

0
219

Anadolu Teknik ve Büro Elemanları Derneği (ANTEB), Prof. Dr. İbrahim Halil Karslı’nın “Vahyin Aydınlığında Yürümek” kitabını tahlil etti.

Anadolu Teknik ve Büro Elemanları Derneği (ANTEB) üyelerinin aylık olarak düzenlediği kitap tahlili programında bu ay Prof. Dr. İbrahim Halil Karslı’nın Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınlarından çıkan “Vahyin Aydınlığında Yürümek” adlı kitabı tahlil edildi.

9 Mayıs Salı günü Bülbülzade Vakfı Hacı Firdevs Aslan Mescidinde yapılan kitap tahlili programına dernek başkanı Nevzat Aslan, yönetim kurulu üyeleri ve üyeler katıldı.

Kitap tahlillerini ANTEB üyelerinden Kahraman Dinç, Mehmet Sansarkan ve Suphi Toprak yaptı. Sunumlarda kitabın muhtevası dinleyicilerle paylaşıldı.

Program soru cevap kısmının ardından sona erdi.

Kitabın Arka Kapağı

Bu kitap Kur’an’la çağdaş okuyucu arasında bir köprü kurma gayesiyle kaleme alınmıştır. Yazılar, Kur’an, iman, ibadet, ahlak, sosyal hayat, din adamı ve aile konularına yoğunlaşmaktadır.

Yazılarda ayetler esas alınmıştır. Fakat bunların sadece tefsir kaynaklarındaki izahlarıyla yetinilmemiştir. Ayrıca ayetler, gerek içerisinde bulundukları bağlam, gerekse taşıdıkları dil özellikleri açısından yeniden ele alınmış; içerdikleri inceliklere ve hikmetlere işaret edilmiştir.

Yine günümüz insanının yaşadığı inanç, ibadet ve ahlaka dair problemler, ayetlerin mana ve muhtevaları açısından değerlendirilmeye çalışılmıştır. Konular, hem ayetlerin içerdiği mana incelikleriyle hem de sosyal ve psikolojik boyutlarıyla ele alınmıştır.