Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Vaat Partisi Yönetimi’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Vaat Partisi Yönetimi’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
Vaat Partisi Yönetimi’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Vaat Partisi Genel Başkanı Muaz El Cehuş ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Suriye’de faaliyet gösteren Vaat Partisi’nin Genel Başkanı Muaz El Cehuş,  Genel Sekreter Saat El Vefai, Teşkilatlanma Sorumlusu Amir Faris, Planlama Sorumlusu Muaz Kaddur ve Gençlik Kolları Başkanı Faris El Keyefi 16 Ocak Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Ziyarette, vakıf başkanı Turgay Aldemir ile görüşen Vaat Partisi başkanı Muaz El Cehuş, geçmişte Suriye halkının siyaset yapmasının yasak olduğunu vurgulayarak; “Geçmiş dönemde Suriye halkının siyasete girmesi yasaktı. Direnişle beraber yeni başladı. Biz bu alanda yeni sayılırız. Türkiye ile daha fazla işbirliği yapmak istiyoruz. Türkiye’nin tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. Özellikle siyasi alandaki tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz” dedi.

Bülbülzade Vakfı başkanı Turgay Aldemir de her türlü yardımlaşmaya ve dayanışmaya açık olduklarını belirterek; “Buralar sizin de mekânınızdır. Ümmetin geleceği için, mazlumların kurtuluşu için yapacağınız her işte sizin yanınızdayız. Tecrübelerimizi paylaşmaya hazırız. Sizin derdiniz bizim de derdimizdir.” şeklinde konuştu.

Turgay Aldemir görüşmede Muaz El Cehuş’a Arapçaya çevrilen kitaplarını hediye etti.