Üstün Yetenekli Çocukların Eğitimi İçin İmzalar Atıldı

0
145

Bülbülzade Vakfı ve Sınırsız Eğitim Derneği arasında üstün yetenekli çocuk ve gençlere dönük sosyal, kültürel ve bilimsel bir eğitim merkezinin kurulması için sözleşme imzalandı.

23 Kasım Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’nde yapılan imza törenine Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve Sınırsız Eğitim Derneği Başkanı Azzam Hancı katıldı. Sözleşme kapsamında çocuk, genç ve yetişkinler için bir eğitim ve kültür merkezinin kurulması ve işletilmesi için işbirliği ve mali destek sağlanacak.

İki kurum da, kapasitelerini geliştirmek ve Suriye’nin geleceğine katkı sağlamak için Suriyeli üstün yetenekli çocuk ve gençlere dönük sosyal, kültürel ve bilimsel bir eğitim merkezinin kurulması için anlaşmış oldu.

Bu merkezde; temel elektronik-robotik eğitimler, dikkat ve konsantrasyon becerileri eğitimi, drama ve tiyatro, problem çözme ve keşfetme, sosyal, kültürel ve değerler eğitimi, kişisel ve entelektüel becerileri geliştirme, sanat ve spor etkinlikleri, medya ve yazılı görsel faaliyetleri, dil eğitimi ve kampları düzenlenecek.

Sözleşmeyle hayata geçirilecek projenin 5 yıllık olup her iki kurumdan iki ve Minberşam Derneği’nden de bir kişi olmak üzere toplam 5 kişi tarafından denetlenmesi sağlanacak.

Proje ile Türkiye’deki topluluklar arasında yakınlaşma ve kaynaşma sağlanarak Türk ve Suriye halkları arasında akademik işbirliğini güçlendirmek ve gençler için daha iyi bir gelecek sağlanması hedefleniyor.

Taraflar; toplantılar, çalıştaylar ve periyodik buluşma yoluyla deneyimlerini ve becerilerini paylaşarak eğitim, sosyal ve kültürel işlerle ilgili bilgi ve deneyimlerini daha da arttırması amaçlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz