Ana Sayfa Kuruluşlar Üniversiteliler Kahvaltıda Buluştu

Üniversiteliler Kahvaltıda Buluştu

0
Üniversiteliler Kahvaltıda Buluştu

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği (İL-SAN DER) 03.10.2015 Cumartesi günü sabah kahvaltısında üniversite öğrencilerine ev sahipliği yaptı.

Bu sene Osmaniye Korkutata Üniversitesi'ne kayıt yaptıran öğrencilerle okuyan öğrenciler sabah kahvaltısında bir araya geldi. Sıcak bir ortamda tanışma programı gerçekleştirildi. Suriye'den göç etmek zorunda kalan misafirlerden Korkutata Üniversitesine kayıt yaptıran bazı öğrenciler de tanışma programına iştirak etti.

Kahvaltı sonrası İL-SAN DER Veli Aba Konferans Salonunda program devam etti. Programın sunuculuğunu  Kulüp Başkanı Mücahit Emre Yüksek yaptı. K.Kerim okunarak başlayan programda dernek başkanı sıfatıyla Süleyman DAĞ bir selamlama konuşması yaptı. Dağ, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının tüm eğitimci ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi. öğrencilerin geçen yıl yaptığı tüm faaliyetleri yakından izlediğini ve takdirle karşıladığını belirttiği konuşmasında, bundan sonra da dernek olarak tüm güzel faaliyetlerinizi destekleyeceğiz dedi. 

Yard. Doçent Halef DİZLEK, Üniversitedeki çalışmalarımızın yeni olduğunu ancak ses getiren farklı çalışmalar yaptıklarını söyledi. "bizim en önemli farkımız ahlaki duruşumuz, kişiliğimiz ve kimliğimizdir, bu duruşumuzu bozmayalım, davetçi kimliğimizle örnek olalım,dedi. Derneğimiz adına Anadolu Öğrenci Birliği sorumlusu olan Necadin KARATAŞ ise, "Öğrencilerimize barınma dahil her türlü maddi manevi desteğin sağlandığını, sizden de buna karşılık üniversitede birlik beraberlik içinde hareket etmenizi bekliyoruz, dedi. Şuan beş öğrenci evimizin de dolu olduğunu, yeni öğrenciler gelirse sayıyı artırabileceklerini belirtti.

Öğrencilerin de görüş ve düşüncelerinin alındığı toplantı hayır duaları ve memnuniyet ifadeleriyle sona erdi.

Tüm Galeriyi Görüntülemek için Tıklayınız…