Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Üniversitelerdeki İslami mücadele engellenemez!

Üniversitelerdeki İslami mücadele engellenemez!

0
Üniversitelerdeki İslami mücadele engellenemez!

Kahramanmaraş’ta Anadolu Öğrenci Birliği’ne mensup öğrenciler Ulucami’de kılınan cuma namazı çıkışı Sol-Sosyalist gurupların üniversitelerde müslüman gençlere yönelik saldırılarını protesto etti.

Müslümanların üniversitelerdeki varlığından ve her türlü çalışmalarından rahatsız olan İslam düşmanı Sol gruplar, geçtiğimiz günlerde İTÜ'de cami talebi için bir araya gelen Müslümanlara saldırdı.

Ankara Üniversitesi mescidinde Kur'an okumak için bir araya gelen hanım kardeşlerimizi ''burada bizden başka gruplara izin vermeyiz'' diyerek mescitten dışarı çıkarmak suretiyle engelledi.

Sol-Sosyalist gruplar geçtiğimiz Cuma günü İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde mezkûr hadiseler üzerine yayınladığı bildirisinde İslam’a ve Müslümanlara hakaret etti.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde tamamen insani duygularla Nepal'deki Müslüman kardeşlerimize dikkat çekmek, onlar için farkındalık oluşturmak amacıyla açılan resim sergisine yönelik bir grup kendini bilmez arkadaşlar hadlerini aşarak stanttaki görevli bayan arkadaşımıza saldırmışlardır.

Daha önce yapılan saldırılara ilaveten, yapılan son saldırı Üniversiteli Genç Müslümanlar olarak sabrımızı taşırmıştır. Öğrenci kolektifi adını veren bu gruplar ışıktan korkan yarasalar misali başka bir fikrin ne olduğuna dahi aldırış etmeden saldırmaktadırlar.

İslam’a olan tahammülsüzlüklerinin tezahürü olan bu hakaretlerini yine IŞİD’ci propagandasına sığınarak yaptılar. Bizler burada saldırıya uğrayan kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve üniversitelerdeki İslami mücadelemizin engellenemeyeceğini beyan etmek için toplandık.

Müslüman Gençler Omuz Omuza!

Çalışmalarını Rıdvan Hoca Vakfı çatısı altında yürüten Anadolu Öğrenci Birliği mensubu öğrenciler 11 Aralık 2015 Cuma günü Ulucami'de kılınan cuma namazı çıkışı Sol-Sosyalist gurupların son zamanlarda üniversitelerde müslüman gençlere yönelik saldırılarını protesto etti.

Üniversiteli Müslümanlar olarak biraraya gelen Kahramanmaraşlı Sivil Toplum Kuruluşlarına mensup gençlerden oluşan gurup adına basın açıklamasını Anadolu Öğrenci Birliği Kahramanmaraş Temsilcisi Yasir Çiçekli yaptı. Çiçekli, basın açıklamasında özetle şunları söyledi:

Sol-Sosyalist grupların, Müslümanları IŞİD’ci diye yaftalamaları bilindiği üzere egemen güçlerin tüm dünya genelindeki Müslümanlara dönük propagandasının bir kopyasıdır. Fransa'da gerçekleşen Charlie Hebdo ve Paris saldırılarıyla birlikte Amerika'nın 11 Eylül sonrası uyguladığı politika yeniden devreye sokulmuş ve Müslümanlara, İslam'a karşı adeta bir cadı avı başlatılmıştır.

İslam’ı terör kaynağı göstererek ve IŞİD propagandasını kalkan olarak kullanarak İslam düşmanlığı meşrulaştırılmaya çalışılmaktadır. Fransa'nın Mali saldırılarının; Esed'in, İran'ın, Rusya'nın ve koalisyon güçlerinin Suriye'deki saldırılarının ve Bangladeş'in Cemaat-i İslami liderlerine karşı yürüttüğü sistematik idamların kaynağı İslamofobi olarak sunulmaktadır. Ancak çok açık ki İslam'a karşı yapılan bu saldırıların kaynağı İslamofobi değil, İslam düşmanlığıdır.

Son günlerde üniversitelerde yaşanan hadiseler de bu bağlamın üniversitelere yansımasıdır. Bu noktada ifade etmeliyiz ki, zikredilen hadiseler iddia edildiği gibi karşıt gruplu öğrenciler arasında çıkan kavgalar değil, Sol çetelerin İslam’a, örgütlenme özgürlüğüne ve öğrencilere yönelik saldırılarından ibarettir.

Bu saldırganlık sadece son haftalarda yaşanan bir hadise olmayıp bilakis solcuların yıllardır devam eden tahammülsüzlüğünün ve İslam düşmanlığının bir tezahürüdür. Bununla birlikte Sol grupların bu faşizan tutumundaki önemli bir diğer sebebi de Müslümanların üniversitelerdeki artan çabalarıdır.

Bu durumu oldukça tedirgin ve bir o kadar da korku ile izleyen İslam’a düşmanlıklarıyla maruf Sol-Sosyalist gruplar, İslami çalışmalara ve gruplara hakaretler ve saldırganlıklarıyla İslami harekete engel olmaya çalışmaktadır.

Her alanda kaybetmeye mahkûm Sol-Sosyalist düşüncenin müntesipleri üniversiteleri baskı ve zorbalıkla kontrolü ele aldıklarını, alacaklarını zannediyorlarsa yanılıyorlar. Bu topraklara yabancı, halkın değerlerine düşman bir ideolojinin saldırgan savunucuları şunu artık iyi bilsinler ki; üniversiteler Müslüman halkın ve onların çocuklarınındır.

Biz hak ve adalet perspektifiyle baskı ve zorbalık gibi insanlık onuruyla bağdaşmayan yöntemleri reddederek herkesin özgür bir şekilde düşünceleri doğrultusunda çalışma yapmasını savunuyoruz.

Kemalist dönemde elde ettikleri imkânlarla şımarık çocuklar gibi davrananlar bu gerçeği eninde sonunda göreceklerdir.

Bu zalimlere ve zorbalara bundan sonraki süreçte ayaklarını denk almalarını, zalimliklerini devam ettirdikleri takdirde yaptıklarının yanlarına kâr kalmayacağını ve İbrahimî bir duruşla karşılarında olacağımızı deklare ederiz.

Üniversiteli Müslümanlar