Üniversite Öğrencileriyle Tanışma Programı Yapıldı

0
211

Bülbülzade Aygün Erkek Yurdu yönetimi ve Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi, Aygün Erkek Yurdu’nda kalan erkek öğrencilerle tanışma programı düzenledi.

3 Ekim Çarşamba günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapılan programa Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Sıddık Akdoğan, Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Bölge Temsilcisi Huzeyfe Akaslan, yurt yönetimi ve personeli, AÖB Gaziantep yönetimi ve yurtta kalan öğrenciler katıldı.

Somalili Abdulgaffar Osman Haile tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda daha sonra Bülbülzade Vakfı, Anadolu Öğrenci Birliği ve Bülbülzade Aygün Erkek Yurdu’nun tanıtım filmleri izlendi.

Ardından kürsüye gelen Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Bölge Temsilcisi Huzeyfe Akaslan, Gaziantep’e yeni gelen öğrencilerin bu şehrin insanlarını tanımalarını, diğer ülkelerden gelen öğrencilerle dostluk kurmalarını ve bu dostluğu bir gönül köprüsü haline getirmelerini tavsiye etti. Üniversite hayatının bir fırsat olduğunu ve öğrencilerin mutlaka bir dil öğrenmeleri gerektiğini belirten Akaslan, öğrencilerin alanlarında kendilerini geliştirmeleri ve yeni eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi.

Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Sıddık Akdoğan da, yurtta genel kabul görmüş kurallardan, başkasının haklarına riayet etmekten, kendiniz için istediğinizi arkadaşlarınız içinde de istenmekten, fedakârlık, diyagramlık, isar ve israf kavramları üzerinde durdu. Akdoğan, “Dürüst, güvenilir ve hakkaniyetli olduğumuz düşmanlarımız tarafından tıpkı Hz. Peygamberin tasdik edildiği gibi kabul edilmeli” dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Program ikram eşliğinde yapılan hasbihallerle sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.