Üniversite Öğrencileri Yetimlere Sahip Çıkıyor

0
198

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, üniversite öğrencileri ve yetim çocukları bir araya getirerek çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, Gaziantep’deki bazı üniversitelerde okuyan öğrencileri ve yetim çocukları bir araya getirerek çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Yetim Komisyonu bünyesinde faaliyet gösteren üniversite öğrencileri hafta sonları yetim öğrencilere bir araya gelerek onlara akademik destek eğitimi vererek çeşitli sosyal etkinlikler düzenliyor. 19 Şubat Pazar günü düzenlenen son etkinlikle üniversite öğrencileri ve yetim çocuklar Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’ndeki “Canım Kardeşim” adlı müzikal tiyatro gösterisine gittiler.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, yetim öğrencileri nitelikli bir birey olarak topluma kazandırmak için üniversite öğrencileri ile bir araya getirdiklerini belirterek; “Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu olarak üniversiteli gençler ve yetim çocukları buluşturuyoruz. Üniversite de tıp fakültesi öğrencileri ile yaptığımız bir çalışmamız var. Her hafta sonu yetim çocuklarımızla buluşup onlara çeşitli eğitimler veriyoruz. Yetimlerin akademik derslerine destek oluyorlar, aynı zamanda hijyen ve temel görgü kuralları gibi eğitimler ile gezi ve sosyal etkinlikler düzenliyoruz. Üniversite öğrencilerimiz tamamen gönüllü bir şekilde hafta sonlarını bu yetim çocuklara harcıyorlar. Bugün de yetim çocuklarımızla birlikte eğlenceli bir gün geçirmek için canım kardeşim isimli müzikale yetim çocuklarımızla birlikte geldiler. Birlikte bu güzel etkinliği seyrettikten sonra çocukları evlerine gönderiyorlar. Amaçları yetim çocuklara iyi bir şeyler öğretebilmek ve yüzlerinde güzel bir gülümseme bırakabilmek” dedi.

.