Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Üniversite Öğrencileri Gazi Kılıçparlar Hasbihalinde Buluştu

Üniversite Öğrencileri Gazi Kılıçparlar Hasbihalinde Buluştu

0
Üniversite Öğrencileri Gazi Kılıçparlar Hasbihalinde Buluştu

Anadolu Öğrenci Birliği Adana Temsilciliği üniversite öğrencileri, Gazi Kılıçparlar’ın konuşmacı olduğu hasbihal programında buluştu.

Ülfet Derneği Genel Merkezi'nde gerçekleşen Hasbihal programına Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Anadolu Öğrenci Birliği Adana Temsilciliği yetkilileri ve Çukurova Üniversitesi'nde öğrenim gören yaklaşık 40 öğrenci katıldı.

Yapılan çiğ köfte ikramının ardından Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Anadolu Öğrenci Birliği'nin tanıtım sinevizyonunun gösterimi ile devam etti.

Akabinde iki Çukurova Üniversitesi öğrencisi katılımcıları selamlayarak hoşgeldiniz dedi. Daha sonra "Bakış Açısı ve Sorumluluklarımız" adlı hasbihalini yapmak üzere Gazi Kılıçparlar sahneye davet edildi.

Gençleri selamlayarak konuşmasına başlayan Kılıçparlar, gençlere, hayatlarına  yön verecek kavramlar üzerinde yoğunlaşmalarının gereğinden bahsetti. 

Asr-ı saadet, geçmişte yaşadığımız bir olgu değil, geleceğe hedef koyan bir rol modeldir diyen Kılıçparlar, gençlerin imtihan sahalarından söz etti. 

Din bir paket programı gibidir, ona bir şey eklemek ve çıkarmak onu bozar, onu olduğu gibi korumak gerekir diyen Kılıçparlar sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Kişi, gençliğini nerede harcadığının hesabını vermeden cennete girebileceğini düşünmemeli, sorumluluk alanımızı geçersiz kılan her şey bizim için geçerli değildir. Cevherin özünü ortaya çıkarabildiğimiz sürece başarılıyız. Dünyada 4+1 yetmezken cennette bir baraka olsun yeter denklemi sakattır. Çağrısı olmayanın iddiası da olmaz, hayata dair sözü olan her şey dindir. Yokken vermek, varken vermenin provasıdır.”

Bir arada olmanın gerekliliğinden bahseden Kılıçparlar, sözlerini birlik ve beraberlik vurgusuyla sonlandırdı.

Hasbihalin ardından öğrenciler, çay eşliğinde muhabbet etti.