Umut Ağacı Kitap Cafe Açıldı

0
319

Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli kurduğu Kitap Cafe’nin açılışını gerçekleştirdi.

Gökkuşağı Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklemiş olduğu “Umut Ağacı Kitap Cafe” isimli cafenin açılışını gerçekleştirdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ve STK temsilcilerinin de katıldığı açılış programı 15 Eylül 2017 Cuma günü saat 14.30’da gerçekleşti.

Sunuculuğunu Muhammed Altıok’un yaptığı açılış programında Dernek yönetim kurulu başkan yardımcısı Kemal Çelen bir selamlama konuşması yaparak, toplumun geleceğini gençlerin belirlediğini bu münasebetle gençlere ve gençliğin eğitimine önem verilmesi gerektiğini ifade etti. Çelen ayrıca kitle iletişim araçları ve sosyal medyanın insanları okumaktan alıkoyduğunu, bundan yola çıkarak kitap cafelerin sayısının artırılması ve insanların okumaya teşvik edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Çelen, tüm katılımcılara teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Açılış programında Van Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Nevzat İnanç da bir konuşma yaptı. İnanç, ülkemizde kitap okuma oranlarının bir hayli düşük olduğunu, bu yönde bir teşvikin olması gerektiğini belirtti. İnanç, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak buna büyük önem verdiklerini, birçok vakıf ve dernekle ortaklaşa bu tür projeleri hayata geçirdiklerini vurguladı ve “nitekim şu an açılışını gerçekleştirmiş olduğumuz UMUT AĞACI KİTAP CAFE de bunlardan biridir” şeklinde konuştu.

Gökkuşağı Derneği Genel Sekreteri Muhammed Azdir’in projeyi tanıtım konuşmasından sonra, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor il müdürü Nevzat İnanç, Gökkuşağı Derneği başkanı Mahmut Bilici, Hz. Ömer Camii imam hatibi Mehmet Emin Akan, Gökkuşağı Derneği gençlik temsilcisi Musab Yıldız ve Mehmet Emin Akan hocanın duası eşliğinde kurdela kesilerek Umut Ağacı Kitap Cafe’nin açılışı yapıldı.

Katılımın bir hayli yoğun olduğu program saat 16.00’da sona erdi.