Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Uluslararası Öğrenciler İl Temsilcileri Toplantısı Yapıldı

Uluslararası Öğrenciler İl Temsilcileri Toplantısı Yapıldı

0
Uluslararası Öğrenciler İl Temsilcileri Toplantısı Yapıldı

Yeryüzü Gençlik Uluslararası Öğrenci İl Temsilcileri 23 Şubat 2019 Cumartesi günü Gaziantep Bülbülzade Vakfı ev sahipliğinde düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi.

Toplantıya Anadolu Öğrenci Birliği Dış İlişkiler Başkanı Muhammed Fatih Eren, Gaziantep Üniversitesi Anadolu Öğrenci Topluluğu Başkanı Yunus Keklikçi, Batman’ı temsilen Çadlı Mahamat Hüssein, Kırıkkale’yi temsilen Afganistanlı Samiullah Shirzad, İstanbul’u temsilen Suriyeli Aoufa Alkarfan, Burkina Fasolu Pıngdewınde Ouedraogo, Makedonyalı Erduan Ali, Mersin’i temsilen Filistinli Basem Dhair, Adana’yı temsilen Ugandalı Jamil Nsubuga katıldı.

Toplantıda Aralık ayında Gaziantep’te gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Buluşmasının değerlendirilmesi ve 2020 Uluslararası Öğrenci Buluşmasının planlaması gibi birçok konu gündeme alındı.

Anadolu Öğrenci Birliği Dış İlişkiler Başkanının toplantı sırasındaki konuşmasının bir kesiti ise şöyle: “Dünya genelinde ve özelde Türkiye’de hızlıca artan uluslararası öğrenci hareketliliğini öngörerek başlattığımız bu çalışmada artık faaliyet alanlarının zenginleştirilmesine ve sistemli bir yıllık faaliyet planlamasına ihtiyacımız var. İşte bunun için buradayız ve illerde gerçekleştirdiğimiz faaliyet ve etkinlikleri daha da sistemli bir şekilde takip edeceğiz. Bu vesileyle ve sizlerin de gayretleriyle organize ettiğimiz tüm buluşma ve faaliyetlerde daha çok insana ulaşacak ve insanlık ailesi için daha çok değer üreteceğiz.”

Toplantı, il temsilcilerinin Hemhal Dergisi yayın kurulu ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmasının akabinde hatıra fotoğrafı ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.