Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Uluslararası Öğrenciler İftarda Buluştu

Uluslararası Öğrenciler İftarda Buluştu

0
Uluslararası Öğrenciler İftarda Buluştu

AÖB Dış İlişkiler Birimi’nin düzenlemiş olduğu iftar programında dünyanın birçok farklı bölgesinden misafir öğrenciler AÖB Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

Anadolu Öğrenci Birliği Dış İlişkiler Birimi’nin düzenlediği iftar programına Burkina Faso, Somali, Mali, Cibuti, Fil Dişi Sahilleri, İran, Azerbaycan, Makedonya, Mısır ve Suriye gibi ülkelerden çok dayıda öğrenci katıldı.

İftar programında; sene içerisinde yapılan kamp programları ve Türkçe ders grubunun kritiği yapıldı. Programda bir konuşma yapan AÖB Dış İlişkiler Birim Başkanı Muhammed Fatih Eren, İslam dünyasının siyasal ve sosyal bunalımdan ancak Müslümanlar arasında kardeşlik hukukunun geliştirilmesi ile çıkabileceğini ifade etti.

Eren konuşmasına şöyle devam etti: “Peygamber efendimiz biz Müslümanları, binaları ayakta tutan tuğlalara benzetmiş ve birlikteliğin önemini vurgulamıştır. Bizler aramızdaki muhabbeti, dostluğu ve birlikte yaşama kültürünü ne kadar geliştirirsek o kadar kuvvetli bir şekilde medeniyetimizi ayakta tutabiliriz.”

Öğrenci buluşması toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.