Uluslararası Öğrenci Buluşması Açılış Konuşmalarıyla Başladı

0
176

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Yeryüzü Gençlik Uluslararası Öğrenci Buluşması, Adana Ülfet Derneği ev sahipliğinde Adana’da gerçekleşti. Türkiye’nin dört bir yanından gelen 58 farklı uyruklu 300’ü aşkın öğrenci Yüreğir Kültür Merkezinde buluştu.

Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başlayan buluşmanın açılış konuşmasında konuşan Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar yeryüzünün farklı renklerini burada bir araya getirmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yapılan çalışmanın ileriki süreçte olumlu katkılar sunacağını belirten Kılıçparlar “Ülkemizde yaklaşık 150 bin yabancı öğrenci öğrenim görmektedir. Bugün Adana’da yapmış olduğumuz buluşma çerçevesinde 300’ten fazla öğrenciyi bir araya getirmekteyiz.” dedi. Öğrencilerin, öğrenim süresi boyunca proje bazlı sivil halkın içinde ve evlerde konuk etmek istediklerini ifade eden Gazi Kılıçparlar, katılımcılara hoş geldin dedi.

Anadolu Öğrenci Birliği Dış İlişkiler Birim Başkanı Mehdi Coşkun ise yurt dışından eğitim için gelen öğrencilerin Türkiye’nin mevcut bilgi-birikim ve tecrübelerinden yararlanmaları gerektiğine vurgu yaparak amaçlarının, merkezinde misafir öğrencilerin olduğu çalışmalar üretmek olduklarını dile getirdi.

Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Muhammed Fatih Eren ise “Bizler ayrı kalmışız ama ayrılmamışız. İyiliği, adaleti sadece kendimiz için değil, tüm insanlık için istemişiz. Gayemiz tüm farklılıklarımızı bir zenginlik olarak görmek, daha güzel, daha yaşabilir, daha özgür bir dünyadır.” dedi.

Eren, “Buralarda öğrendiğiniz faydalı bilgiyi, ilmi, kültürü, göreneği, birikimi, STK, belediyeciliği ve fayda taşıyan her şeyi modellemek daha da geliştirerek yurtlarınızı kalkındırmakla mükellefsiniz. Bizler vaktini boşa geçiren, zamanın kıymetini kavrayamamış, yaşadığı anın hakkını gözetmeyen kimseler olamayız. Çünkü büyük fedakarlıklar ile buraya gelenler var. Emekler boşa gitmemelidir.” dedi.

Açılış konuşmaları plaket takdimiyle sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.