Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Uluslararası Kız Öğrenciler Osmaniye’de Bir Araya Geldi

Uluslararası Kız Öğrenciler Osmaniye’de Bir Araya Geldi

0
Uluslararası Kız Öğrenciler Osmaniye’de Bir Araya Geldi

Anadolu Öğrenci Birliği Yeryüzü Gençlik “Uluslararası Kız Öğrenci Buluşması”, İlim Sanat ve Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde Osmaniye’de gerçekleştirildi.

Anadolu Öğrenci Birliği Yeryüzü Gençlik “Uluslararası Kız Öğrenci Buluşması”, 28-29 Nisan 2018 tarihlerinde İlim Sanat ve Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde Osmaniye’de yapıldı.

Program Necati Karataş’ın selamlama konuşmasıyla başladı. Ardından Osmaniye danışmanı olan Doç. Dr. Halef Dizlek, Korkutata Üniversitesi İlahiyat fakültesi öğretim üyesi Dr. Muhammed Halil, Anadolu Kadın ve Aile Derneği genel başkan yardımcısı Nesrin Karataş ve Anadolu Öğrenci Birliği kız teşkilat başkan yardımcısı Sevgi Şişman selamlama konuşmalarını gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasıyla devam eden programda Dış İlişkiler Birim başkanı Muhammet Fatih Eren açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Eren, “Her bahar bir çiçekle başlar. Bu çiçek büyüyecek ve bir fidan olacak. Bizim uluslararası öğrencilerle ilgili çalışmalarımız da büyüyecek ve ağaç olacaktır” dedi.

Açılış konuşmasının ardından “Bir De Bizden Dinleyin” başlığı altında kürsüde söz alan yabancı uyruklu öğrenciler Suriye, Kırım ve Kazakistan gibi ülkelere dair kültür, coğrafya, sanat, edebiyat ve tarih alanlarında çeşitli sunumlar gerçekleştirdi.

“Bir De Bizden Dinleyin” başlıklı sunumlardan sonra Workshop çalışmaları gerçekleştirildi. Workshop çalışmalarından sonra öğrenciler arasında bilgi yarışması yapıldı.

Bilgi yarışmasından sonra Suriyeli aktivist-yazar Ebtisam Şakuş ile “İslam’ın Geleceği ve Birlikte Yaşama Kültürümüz” başlıklı hasbihal gerçekleştirildi.

Program, Osmaniye gezisinin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.