Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet GEM’de Karne Heyecanı!

Ülfet GEM’de Karne Heyecanı!

0
Ülfet GEM’de Karne Heyecanı!

Ülfet GEM’de eğitim gören Suriyeli öğrenciler karnelerini aldı.

Ülfet Derneği ile Adana Milli Eğitim Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen protokolle Ülfet Derneği Genel Merkezi’nde faaliyet gösteren GEM (Geçici Eğitim Merkezi)’de eğitim gören bir grup Suriyeli öğrenci, karne ve başarı belgelerini ailelerinin de katılımıyla düzenlenen törenle aldı.

Ömer Faruk Balıkçı Seminer Salonu’nda yapılan törene aynı zamanda Ülfet GEM’in yöneticiliğini yapan Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Adana’daki Suriye Okulları Koordinatörü Sara Osman, eğitimciler ile öğrenci ve velileri katıldı.

Yaptığı konuşmada Suriye meselesine sadece belirli bir pencereden bakmak yerine meseleyi bütüncül bir perspektifle ele aldıklarını ve yaptıkları eğitim faaliyetlerinin Suriye’nin gelecekteki imarına yönelik olduğunu belirten Kılıçparlar, Suriyeli öğrencilerin gelecekte Suriye ile Türkiye arasında gönül köprüleri kuracağına inandıklarını ve bu çocukları önemseyerek eğitimleri için ellerinden gelen herşeyi yapmaya gayret göstereceklerini söyledi. 

Aileler ise kendilerine sundukları imkânlardan ötürü Türkiye devletine ve Ülfet Derneği’ne teşekkür etti.

Daha sonra teker teker sahneye çağrılan çocuklar karne ve başarı belgelerini Gazi Kılıçparlar’ın elinden aldı. Akabinde ise öğrenci ailelerinden ihtiyaç sahiplerine İyilikder Adana Temsilciliği tarafından hazırlanan gıda paketleri dağıtıldı.