Ülfet GEM Kut’ül Amare’yi Unutmadı

0
199

Ülfet Geçici Eğitim Merkezi (GEM) tarafından Kut’ül Amare zaferinin 101. yıl dönümü anma programı yapıldı.

Osmanlı’nın Çanakkale’den sonra İngilizlere karşı kazandığı en büyük ikinci zafer olan Kut’ül Amare zaferinin 101. yılı anma programı, Ülfet Geçici Eğitim Merkezi (GEM) tarafından düzenlenen salon programıyla icra edildi. GEM eğitimci ve öğrencilerince hazırlanan programa Ülfet GEM Koordinatörü Gazi Kılıçparlar olmak üzere öğretmenler ve çok sayıda Suriyeli lise öğrencisi katıldı.

GEM Koordinatörü Gazi Kılıçparlar’ın açılış konuşmasıyla başlayan program daha sonra öğrenciler tarafından sunulan gösterilerle devam etti. Konuşmasında Kut’ül Amare zaferinin tarihimizde önemli bir yere sahip olduğunu, ancak bunun bilinçli bir şekilde gündem dışına itildiğini belirten Kılıçparlar, ortak tarih bilinci üzerine bina edilecek yapıların çok daha sağlam bir hüviyete sahip olabileceğinin altını çizdi. Kılıçparlar, programa emek veren herkese teşekkür etti, Suriyeli öğrencilerin ümmet şuuruyla sergiledikleri anlam yüklü gösterilerin geleceğe dair umutlarını artırdığını dile getirdi.

Gazi Kılıçparlar’ın konuşmasından sonra GEM öğretmenlerinden Merhamet El Maksom, Kut’ül Amare’nin tarihçesine ve elde edilen başarıya dair bir sunum yaptı. Akabinde ise Suriyeli öğrenciler Türkçe şiir ve marşlar seslendirerek koro halinde gösteri yaptı.