Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nden “Gençlik ve Özgürlük” Başlıklı Seminer

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nden “Gençlik ve Özgürlük” Başlıklı Seminer

0
Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nden “Gençlik ve Özgürlük” Başlıklı Seminer

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Akademik Destek ve Aile Eğitimi Komisyonlarının gençlerin kronikleşen sorunlarına dikkat çekti

 

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Akademik Destek ve Aile Eğitimi Komisyonlarının gençlerin kronikleşen sorunlarına dikkat çekmek ve pratik çözümler üretebilmek amacıyla, 3 Mayıs Cumartesi günü dernek merkezinde “Gençlik ve Özgürlük” üst başlıklı bir seminer düzenledi.

 

Aile Eğitim Uzmanları Ümran Coşkun ve Yusuf Altuntaş tarafından verilen eğitim programına Ülfet Derneği Akademik Destek komisyonu öğrencilerinden oluşan 60 civarında kız ve erkek öğrenci katılım gösterdi.

 

6-7-8-9. sınıf yaş gurubuna yönelik olarak gerçekleştirilen seminerde kızlar ve erkekler ayrı ayrı salonlarda eğitime tabi tutuldu.

 

Kız öğrencilerden oluşan gruba Aile Eğitimi Uzmanı Ümran Coşkun, erkek öğrencilerin bulunduğu gruba ise Aile Eğitimi Uzmanı Yusuf Altuntaş seminer verdi. Seminerde “Gençlik ve Özgürlük” konu başlığı altında gençliğin ilk çeyreğinde onların karşılaşabilecekleri problemlerin neler olabileceği, bu karşılaşacakları problemler karşısında nasıl bir tavır almaları gerektiği, ilerisini görebilen, kendisiyle, ailesiyle, toplumuyla, teknolojiyle nasıl barışık halde yaşanılabileceği gibi konular ele alındı. 

 

Daha çok rehberlik edinilmesini amaçlayan programda öğrencilere de söz hakkı verilerek konuşmaları sağlandı. 

 

Sinevizyon eşliğinde slayt, resim ve video gibi görsel materyallerle desteklenen program sonunda öğrencilere çay, meyve suyu ve pasta ikram edildi ve samimi muhabbetler edilerek birliktelikleri pekiştirildi.

 

Programa sundukları katkılardan dolayı Aile Eğitimi Uzmanları Ümran Coşkun ve Yusuf Altuntaş’a teşekkür eden Aile Eğitimi Komisyonu Başkanı Mehmet İnceoğlu,  bu gibi programların bir ihtiyaç haline geldiğini ve aynı şekilde bu programlara da ilerleyen zaman içerisinde devam edeceklerini bildirdi.