Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Derneği’nden Niğde’de Çifte Konferans

Ülfet Derneği’nden Niğde’de Çifte Konferans

0
Ülfet Derneği’nden Niğde’de Çifte Konferans

Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar ile Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu Üyesi Halit Kolan Niğde’de birer konferans verdi.

Niğde Altunhisar ilçesinde düzenlenen konferanslarda öğrencilere hitap eden Ülfet Derneği temsilcileri Gazi Kılıçparlar ve Halit Kolan gençlere ufuk çizecek telkinlerde bulundu.

İlk olarak Altunhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde “İmam Hatip Ruhu” konulu bir konferans veren Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu üyesi Eğitimci Halit Kolan, imam hatip gençliğinin ülkenin kaderinde söz sahibi oluşunun yadsınamayacağını belirterek, varolan ilmi çalışmaların artırılması gerektiğini belirtti.

Programı akabinde Halit Kolan’a hediyesi takdim edildi ve öğrencilerle hasbihal etti. Okul yöneticilerinin de hazır bulunduğu konferans olumlu bir atmosferde icra edildi.

Daha sonra Gazi Kılıçparlar, Altunhisar 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde “Hz. Peygamber Güzel Örneklik” başlıklı bir konferans verdi.

Niğde İl Mütfü Yardımcısı ve Altunhisar Müftü Vekili Ali Çetin, Altunhisar Yakacık Merkez Camii İmam Hatibi Sinan Konut, Okul Müdürü Fatih Sapmaz, eğitimciler ve kalabalık bir öğrenci topluluğunun hazır bulunduğu programda konuşan Gazi Kılıçparlar, Hz. Peygamberin örnek şahsiyetinden bahsederek, gençliğin günümüzde edindiği ekollerin sanal olduğunu ve hak doğrultuda güncellenmesinin gerekliliğine vurgu yaptı.

Konuşmasının ardından Gazi Kılıçparlar’a çiçek verilerek, geçtiğimiz günlerde yapılan 40 Hadis Yarışması’nda dereceye girenlere hediyeleri takdim edildi.