Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Derneği’nden Neslin Islahına Katkı

Ülfet Derneği’nden Neslin Islahına Katkı

0
Ülfet Derneği’nden Neslin Islahına Katkı

Ülfet Derneği Yüreğir / Solaklı Belde Temsilciliği hizmete girdi.

Kendisine “ Neslin Islahı ve Arzın İmarı”nı referans olarak kabul eden Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek Yüreğir ilçesi Solaklı Beldesi’nde bir Okuma Salonu’nu kullanıma sundu.

 

Solaklı Okuma Salonu’nun açılışında Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Üyesi ve Ülfetder Başkanı Gazi KILIÇPARLAR, Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Akdeniz Bölge Sekreteri Yakup KÖLAY, Ülfet Der yöneticileri, Adana’nın çeşitli ilçelerinden gelen gönüldaşlar ve çevre köy ve beldelerden gelen yoğun bir topluluk hazır bulundu.

Açılış Eğitimci Halit KOLAN’ın Ali İmran Suresi 102-109. ayetlerini içeren Kur’an tilaveti ile başladı. Ardından Solaklı Okuma Salonu sorumlularından Nihat AYDOĞMUŞ bir karşılama ve açılış konuşması yaptı. Konuşmasında Asr Suresine vurgu yapan AYDOĞMUŞ; “içerisinde bulunduğumuz zamanın şartları bizleri böyle bir çalışma yapmaya teşvik etti ve bizlerde sorumluluk bilinciyle hareket edip toplumun ıslahında bizlerin de söyleyecek sözlerimizin olduğunu ilan ediyoruz” dedi ve kısa-uzun vadeli hedeflerinden bahsetti.

Selamlama konuşmasını yapan Dr. Ramazan YILDIZ’ın ardından Anadolu Platformu tanıtım filmi beğeniyle izlendi.

 

Konuşmalarını yapmak üzere mikrofona davet edilen Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Üyesi ve Ülfet Derneği Başkanı Gazi KILIÇPARLAR, sözlerine böylesi hayırlı bir işte çığır açarak Okuma Salonunun faaliyete sokulmasında emeği geçenlere ve bu anlamlı günde Adana’nın farklı bölgelerinden gelip Solaklı’daki kardeşlerini yalnız bırakmayan gönüllülere teşekkür ederek başladı. ” Bizleri buraya sorumluluk bilincimiz ve ahlaki yükümlülüğümüz getirdi diyerek konuşmasını sürdüren  Gazi KILIÇPARLAR, sohbet ortamlarında belirli bir evreyi geride bırakıp, “Tomurcuk derdi yoksa ağaç odundur” sözü gereği daha fazla insana ulaşabilme ve hizmet edebilme adına kurumsallaşma yoluna gidilmesinin gerekliliği yadsınamaz bir gerçektir. Sorunlarımız bizleri kurumsallaşmaya teşvik ediyor. Burası bir değer merkezidir ve bu tür faaliyetlerde hayırda çığır açarak Ali İmran Suresi 104. ayetine muhatap olabiliriz. İçinde Bulunduğumuz toplumu kendi inanç değerlerimizle mayalamalıyız. Buralar ocaktır, hamuru Kur’an ve Sünnettir, bu ocaklarda değerlerimizi pişirip topluma sunmalıyız ki kurtuluşa erebilelim. Bu mekteplerin üyesi toplumun bütün kesimleri olmalıdır ki buluşmalarımız daha anlamlı ve karşılık bulucu olsun” dedi.

 

Gazi KILIÇPARLAR, hayata tekabül etmeyen hiçbir sohbetin değerinin olmadığını vurgulayıp son olarak oluşabilecek zorluklar karşısında dirayetli olup; anlatmak ve davet etmekle mükellef olduklarını ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.

Programın son kısmına geçilerek dualar eşliğinde kurdela kesimi yapıldı ve misafirlere sunulan ikramların ardından açılış sona erdi.