Ülfet Derneği’nden Gündeme Dair Basın Açıklaması

0
146

Ülfet Derneği, Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırısı ve son günlerde Halep’te yaşanan insanlık dramıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Ülfet Derneği Genel Merkezi'nde düzenlenen basın açıklamasına çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Basın metni Ülfet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Kılıçparlar tarafından okundu.

Yapılan basın açıklamasından satır başları:

Her 50 yılda, 100 yılda başkalaşım geçiren dünyamız, bu sefer tamda bizlerin yaşadığı bir dönemde kırılmalar yaşıyor. Birçok şey biz yaşarken oluyor. İçinde bulunduğumuz için değişimin hızını ve yönünü tespitte zorlanıyoruz. Önümüzdeki bir problemi halletmeden ikincisi, bir üçüncüsü daha baş gösteriyor. Bir cenazemizin ağıtını yakamadan diğerleri geliyor. Suriye’de ağıtını yakamadığımız yüzlerce cenazemiz olduğu düşüncesi altında eziliyoruz.

Gezi olaylarından, 17-25 Aralık operasyonlarından, 15 Temmuz ülkeyi bölme ve yok etme kalkışmasından sonra bu millet, oynanan büyük oyunu ve onun arkasındaki uluslararası odakları gördü. Şu andan itibaren önümüzdeki sorunlarla uğraşmayı bir tarafa bırakıp bütün bunların arkasındaki aktörü, üst aklı, paradigmayı işaret ederek diyoruz ki “Artık Sizi Tanıyoruz, Bizden Kaçamazsınız!”

Halep’te mazlum insanlara bu zulmü reva görenlerle Halepçe’yi kimyasal silahlarla vuranlar, Gezi Parkı olaylarında ağaçları sökenlerle, Sur’da hendek kazanlar aynı yerden talimat almıştır. Ayakkabı kutularını ekranlara taşıyanlarla bu ülke insanının üzerine tankları sürenler aynı karanlık odakların adamlarıydı.

Küresel güçlerin ülkemiz üzerindeki oyunlarını artık daha iyi görüyor ve biliyoruz. Beşiktaş’ta yapılan hain saldırı bunun devam ettiğinin göstergesidir. Bu ve benzeri saldırılar ülkemizin kendine gelme çabalarının baltalanmasından başka bir anlama gelmiyor. Küresel güçler, taşeron örgütlerle ülkemizi kan gölüne çevirerek; Türkiye’nin istikrarına, gelişmesine, bölgesinde aktör olmasına ve yeni anayasa ile kendi kendini yönetme iradesine engel olmaya çalışmaktadır.

Unutmamak gerekir ki millet olarak bu güçlerin karşısında durmamız ve kendimize güvenmemiz gerekiyor.

Yüreğimize ateş düşüren lanet terörün yok olmasına, İslam coğrafyasındaki kan ve gözyaşının dinmesine, batının vahşet saçan planlarının işbirlikçi hainlerin yok olmasına vesile olacak bir diriliş ve mücadelenin başlaması için fert fert sorumluluklarımızı almamız ve millet olarak birlik ve beraberliğimize sahip çıkmamız gerekmektedir. Hiçbir saldırı bu coğrafyada Kürtlerin, Arapların ve Türklerin kardeşliğinin önüne geçemeyecektir.

Hiçbir saldırı, olayı etnisite ve bir mezhep kimliği üzerinden okumaya bizleri itemeyecektir.

Hiçbir saldırı yeniden bu toprakların; adaletin, merhametin başkenti olmasını önleyemeyecektir.

Şehitlerimize Rabbimizden rahmet, gazilerimize şifa ve aziz milletimize sabır diliyor, bu menfur saldırı ile birlikte Halep’te yaşanan insanlık dramını lanetle kınıyoruz.

“Zalimler için yaşasın Cehennem!” diyoruz..

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği

.