Ülfet Derneği’nden Evet Çağrısı

0
182

Ülfet Derneği’nin de aralarında bulunduğu Adanalı 15 STK, 16 Nisan’da yapılacak Referandum öncesi “Evet” çağrısında bulundu.

Adana’da bulunan 15 sivil toplum kuruluşu (STK) 16 Nisan’da gerçekleştirilecek anayasa değişikliği referandumunda ‘evet’ yönünde oy kullanacaklarını bildirdi. Nezihe Yalvaç Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde bir araya gelen STK temsilcileri adına konuşan Platform Adana Başkanı Ramazan Saygılı, 15 yıl önceki Türkiye ile şimdiki Türkiye arasında çok fark olduğunu belirtti.

Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar'ın da katıldığı basın açıklamasında konuşan Platform Adana Başkanı Ramazan Saygılı, 94 yılda 65 hükümetin Türkiye’yi yönettiğini belirterek, “Bu şekilde istikrar olmaz. Bizler Adana’daki sivil toplum kuruluşları olarak 16 Nisan’da gerçekleştirilecek anayasa değişikliği referandumunda ‘evet’ oyu vereceğiz” dedi.

“Evet’in ne anlama geldiğini anlatıyoruz”

Saygılı, “Adana’da 16 Nisan’da istikrar adına, güven adına ’evet’ deme adına burada bulunmuş olduk. Biz her gün sahada ‘evet’in ne anlama geldiğini iş adamlarına anlatıyoruz. Büyüyen ve güçlenen Türkiye’de istikrar bizim için önemli. Herkesin 16 Nisan’da ‘evet’ diyeceğine eminim. Bizler de STK’lar olarak ‘evet’ diyoruz” dedi. 15 yıl önce yaşanan ekonomik krizleri en iyi iş dünyası temsilcilerinin bildiği için 16 Nisan’da iş dünyasının ‘evet’ diyeceğini belirten Saygılı, “İş dünyası 15 yıldır nasıl büyüdüğünü, hem kendinin, hem ülkenin büyüdüğünü aklı selim olarak değerlendiriyor. Ben iş dünyasının hangi görüşten olursa olsun ‘evet’ diyeceği kanaatindeyim. 15 yıl önceki krizleri iş dünyası yaşadı çünkü. İş dünyası 15 yıldır büyüyen, güçlenen bir Türkiye gördüler” diye konuştu.