Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Derneği’nden Çifte Proje!

Ülfet Derneği’nden Çifte Proje!

0
Ülfet Derneği’nden Çifte Proje!

Ülfet Derneği ve Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortak projeleri hayata geçirmek üzere protokol imzaladı.

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin Merkez Çukurova ilçesinde eğitimci ve öğrencilere yönelik olarak hayata geçirmeyi planladığı "Eğitimin Gücü Projesi (EGP)" ve "Bilinçli Gençlik (BGP)" projeleri Çukurova Kaymakamı Dr. Mehmet Ali Özkan'ında oluru ile imzalanan protokolün ardından yürürlüğe girdi. Projenin tanıtım toplantısı Anadolu Platformu Yön. Kur. Üyesi ve Ülfet Derneği Yön. Kur. Başkanı Gazi Kılıçparlar'ın da katılım ve sunumuyla Çukurova Öğretmenevi'nde yapıldı. Proje tanıtım toplantısına Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaplan başta olmak üzere birçok eğitimci katıldı. 

 

Program Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaplan'ın açılış konuşması ile start aldı. Ardından "Eğitimin Gücü" projesiyle ilgili söz alan Gazi Kılıçparlar, projenin içeriğiyle ve işleyiş aşamalarıyla ilgili eğitimcilere bilgilendirmelerde bulundu. Akabinde "Bilinçli Gençlik" projesiyle ilgili sunumu Eğitimci Yaşar Çiraklı yaptı. Daha sonra ise ÇEAŞ Lisesi Müdür Yardımcısı Muharrem Yanarateş'in Değerler Eğitimi ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Yapılan sunumların ardından atölye çalışmalarına geçilerek gruplar halinde soru cevap şeklinde değerlendirmelerde bulunuldu. Atölye çalışmalarında, 2014-2015 eğitim öğretim yılının II. Döneminde uygulanacak olan projelerin önümüzdeki yıllarda Adana'daki tüm okullarda uygulanabilme düşüncesi öne çıktı.

 

Proje ayrıntıları ise şu şekilde belirlendi:

 

1. Eğitimcilerin eğitimine yönelik "Eğitimin Gücü Projesi" (EGP);  Çukurova ilçesindeki 50 eğitimci ile birlikte gerçekleştirilecek olunan; 

– Sınıf Yönetimi

– Eğitim Teknolojileri ve Materyal Hazırlanması

– Kitap Kritiği

– Öğrenci Organizasyonları

başlıkları üzerinde gerçekleşecek.

 

2. Gençlere yönelik "Bilinçli Gençlik Projesi" (BGP); Çukurova'daki seçilen 8 pilot liseden 160 kadar öğrenciye ulaşmayı hedeflemektedir. Bu liseler Adana Anadolu Lisesi, Piri Reis Anadolu Lisesi, CEAŞ, Şehit Temel Cingöz, Mehmet Özöncel, Ticaret Borsası, Adana Kız Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi.