Ülfet Derneği Yaz Okulları 19. Yılı Geride Bıraktı

0
410

Ülfet Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yaz Okulu programlarının 2021 ayağı, 6 Temmuz– 5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti.

Çocuklar ve gençlerin yaz aylarını kendi değerleriyle buluşarak daha verimli geçirmeleri amacıyla Ülfet Derneği Ortaöğretim ve Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonları tarafından 6 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirdiği yaz okulu programları, yoğun bir ilgiyle tamamlandı.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik organize edilen yaz okulları, Ülfet Derneği Genel Merkezi ile şehrin muhtelif bölgelerinde yapıldı. Pandemi şartları sebebiyle hijyen kurallarına riayet edilerek bir aylık olarak süreyle icra edilen programlarda çok sayıda sunum ve etkinliğe yer verildi.

Organize edilen programlarda katılımcılara, Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Peygamberlerin Hayatı ve Adabı Muaşeret derslerinin yanı sıra tasarım, gurme, hitabet, kaligrafi, ve kardeş şehirler atölyeleri gibi zengin içeriklerden oluşan çok sayıda başlıkta eğitimler verildi.

Yapılan programların birçoğunda dernek gönüllüsü eğitimciler de yer alarak sunum ve uygulamalarda destek verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz