Ülfet Derneği ve AKADDER’den Hollanda’ya Kınama

0
174

Ülfet Derneği ve AKADDER Adana Şubesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya için basın açıklaması düzenledi.

Ülfet Derneği ile AKADDER Adana Şubesi'nin de içerisinde yer aldığı bir grup STK, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya Hollanda tarafından yapılan yakışıksız muameleyi kınamak amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Adana İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması düzenledi. Basın açıklaması, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adana İl Temsilcisi Ahmet Sezen, ASP Adana İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, Sivil Toplum Kuruluşları üyelerinin ve kurum personelinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Grup adına konuşan TÜGVA Adana İl Temsilcisi Ahmet Sezen, “Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçuşuna izin vermeyip, ardından da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’ya ve oradaki vatandaşlarımıza yönelik tutumu ile Hollanda, düşmanlığını açıkça ilan etmiştir. Biz biliyoruz ki bu düşmanlık yeni değildir. Bu düşmanlık sadece Türkiye ile de sınırlı değildir. Hollanda’nın bu düşmanlığı, yenilgi üzerine yenilgi tadan Haçlı zihniyetinin tekrarından başka bir şey değildir.” sözlerine yer vererek, bir hanımefendiye yapılan bu kaba davranışı kınadıklarını belirtti.

.

.