Ülfet Derneği “Şehrim 2023 Projesi”nde

0
187

Ülfet Derneği, Adana’da düzenlenen ve AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın katıldığı çalıştaya katılarak şehrin 2023 vizyonuna dair değerlendirmelerde bulundu.

Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar’ın da temsilci olarak katılım gösterdiği program 12 Nisan Perşembe günü Seyhan Oteli’nde gerçekleşti. Çok sayıda bürokrat, siyasi ve STK temsilcisinin iştirak ettiği programda Adana’nın “Çevre, Şehir ve Kültür” başlığı altında 2023 vizyonuna uygunluğu ve problemleri dile getirilerek çözüm önerileri üzerinde duruldu.

AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından, şehirlerin mevcut kimliklerinin korunarak geliştirilmesi ve her şehrin 2023 hedeflerinin şehrin dinamiklerinin katkılarıyla ortak akıl yoluyla belirlenmesi amacıyla hayata geçirilen “Şehrim 2023” projesinin ikinci etabı olan “Şehir Buluşması”nın beşinci durağı Adana oldu.

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve akademisyenlerin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Adım attığımız andan itibaren Akdeniz’in sıcaklığını, insanların yumuşacık yüreğini hissetmeye başladık. Adana’nın güzel insanları bizi, bu coğrafyaya yakışır bir konukseverlikle karşıladı. Binlerce yıllık tarihiyle pek çok büyük medeniyete ev sahipliği yapan Adana’da bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz