Ülfet Derneği Gönüllüleri Bayramlaştı

0
213

Ülfet Derneği yönetici ve gönüllüleri çevrim içi bayramlaşma programında bir araya geldi.

Ülfet Derneği’nin geleneksel hale getirdiği bayramlaşma programlarının sonuncusu, 2021 Ramazan Bayramı vesilesiyle 15 Mayıs Cumartesi günü dernek yönetici, birim sorumluları ve gönüllülerinin iştirakiyle icra edildi. Adana dışından ve yurtdışından da katılımların olduğu bayramlaşma programı, Ülfet Derneği YK üyesi Hasan Aras’ın selamlama ve bilgilendirmesi ile başladı. Akabinde ise sözü Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar aldı. Konuşmasına katılımcıların bayramını tebrik ederek başlayan Kılıçparlar, bu bayrama da Kudüs’te yaşanan zulümler sebebiyle buruk girdiklerini ifade ederek; İslam tarihi üzerinden örneklemelerle bayram ve mücadele geleneklerinin sürdürülebilirliğine değindi.

İnsanlık için umut olabilecek çalışmalar yaptıklarını ve bu çalışmalara gönül veren ailelerin gençlerine de bu mücadele kültürünü gelenek olarak bırakmalarının önemine değinen Kılıçparlar, yarına dair daha umutlu olabilme adına sorumluluk taşıdıklarını söyleyerek bu misyonlarını gerek şehirlerinde gerekse de tüm dünyada hayata geçirmeye yönelik faaliyetlerinin devam edeceğini bildirdi.

Bayramlaşma programı daha sonra sırasıyla söz alan Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu Başkanı Hasan Göktürk, dernek Genel Sekreteri ve Barış Radyo YK Başkanı Yakup Kölay, Ülfet Derneği YK üyeleri Dr. Ramazan Yıldız, Aydın Kaya, Halit Kolan ve Mehmet Makas, Anadolu Platformu Akdeniz Bölgesi Öğretmen Komisyonu Başkanı Resul Yüceli, eğitimci Zübeyir Bayture ile İyilik Derneği Gaziantep Şube Başkanı Cavit Karakaş’ın kısa selamlama konuşmaları ile devam etti. Program Eğitimci Halit Kolan’ın duası ile son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.