Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Derneği Geleneksel İftarı

Ülfet Derneği Geleneksel İftarı

0
Ülfet Derneği Geleneksel İftarı

Ülfet Derneği Geleneksel İftar Programı Ülfet Derneği Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi

 

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin geleneksel hale getirdiği iftar programlarının bu yılki organizasyonu 3 Temmuz Perşembe günü Ülfet Derneği Genel Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Gecede Yılın Spor Kulübü Ödülüne layık görülen Ülfet Spor Kulübü’ne de ödülü takdim edildi.

Programa Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ülfet Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Gazi Kılıçparlar, As Platformu Başkanı Ali Aygün, Mazlumder Adana Şubesi Temsilcisi Orhan Kemal Kocabaş, Adana Dosteller Derneği Temsilcisi ve Anesiad Adana Şube Başkanı İbrahim Koçak, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Müdür Yardımcıları, Badminton Federasyonu Adana İl Temsilcisi Ceyhun Öktem, Adana’da faaliyet yürüten STK Temsilcileri, Sendika Temsilcileri, Pozantı Suffe Derneği Yöneticileri ve Ülfet Derneği üye ve gönüllülerinden oluşan yaklaşık 300 kişi katıldı.

Eğitimci Halit Kolan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, yapılan iftarın ardından kılınan namazların akabinde Anadolu Platformu ve Ülfet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Kılıçparlar’ın konuşmasıyla devam etti. Konuşmasında Ramazan ayının manevi atmosferine değinen Gazi Kılıçparlar davetlerine icabet eden misafirlerine teşekkürde bulunarak, bu coğrafyanın yaz aylarındaki kavurucu sıcaklığına rağmen oruçlarını devam ettirenlerin ecirlerinin Allah tarafından kat kat fazlasının verileceğini, Ramazan ayının Müslümanlarda bir farkındalık oluşturması gerekliliğini ve bu ayı Kur’an’la yeniden inşaada bir fırsata dönüştürme olanağından bahsetti.

Ardından Ülfet Spor Kulübü’ne Yılın Spor Kulübü Ödülü’ne layık görüldüğünden ötürü ödül takdim edildi. Ödül Badminton Federasyonu Adana İl Temsilcisi Ceyhun Öktem tarafından Ülfet Spor Kulübü Başkanı İsmail Yiğit’e verildi. Daha sonra dernek çalışmalarına katkıda bulunanlara plaketleri sunuldu. Akabinde misafirler söylenen ezgilerle manevi bir atmosfer yaşadılar.