Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Derneği Bayanlar Komisyonu Üyesi Olan Bayanlar Yılsonu Kampı Vesilesiyle Bir Araya Geldi

Ülfet Derneği Bayanlar Komisyonu Üyesi Olan Bayanlar Yılsonu Kampı Vesilesiyle Bir Araya Geldi

0
Ülfet Derneği Bayanlar Komisyonu Üyesi Olan Bayanlar Yılsonu Kampı Vesilesiyle Bir Araya Geldi

Adana’nın farklı noktalarında çalışmalar yürüten Ülfet Derneği Bayanlar Komisyonu gönüllüsü bayanlar yılsonu kampı yapmak ve atölye çalışmalarında bulunmak üzere Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi’nde buluştu.

 

Adana’nın farklı noktalarında çalışmalar yürüten Ülfet Derneği Bayanlar Komisyonu gönüllüsü bayanlar yılsonu kampı yapmak ve atölye çalışmalarında bulunmak üzere Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi’nde buluştu. Bölge sorumlularından ve istişare ekiplerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik bayan grubu, ekip halinde çalışma kültürlerini geliştirme ve birlikteliklerini pekiştirme adına bir araya geldi.

 

Açılışı Al-i İmran Suresi 187-194.ncü ayetlerinin ve mealinin okunmasıyla başlayan program, Edibe Kaya’nın selamlama konuşmasıyla devam etti.

Edibe Kaya konuşmasında şunlara değindi; “Allah Resulü ” İki günü eşit olan ziyandadır” buyuruyor. Bizler de yıllık muhasebemizi yapalım, kârda mıyız, zararda mıyız? Eleştiriye açık olmayan kurumlar yok olmaya mahkûmdur. Yıkıcı değil yapıcı olmalıyız, ölçülü eleştiri yapmalıyız. Bizler bu dava için uğraşmalı, en iyi nasıl yapabilirimin derdine düşmeliyiz. Bizim davamız, ucunda cennet olan bir davadır. Ona göre adımlar atmalıyız. İstişareyi önemsemeli ve öncelemeliyiz. Hz. Aişe “Resulullah kadar istişare eden kimseyi görmedim” buyurmuştur.”

 

 

Konuşmanın ardından tanışma faslına geçildi ve ardından Fethiye Yıldız’ın Komisyonların ve Kurumların Tanıtımıyla ilgili sunumu beğeniyle dinlendi. Komisyonların ve Kurumların Tanıtımı adlı sunumunda ise Fethiye Yıldız, Anadolu Platformunun şemasını ve bilgilerini aktararak Akadder’in çalışmaları hakkında tanıtım yaptı. “Kadınların olmadığı çalışmalar kısırdır. Gelecek neslin ıslahı için çalışmalar yapmak zorundayız” diyerek konuşmasına son verdi.

 

Sorumluluk ve Samimiyet konulu sunumunda ise Sevil Aldemir, “Her Müslümanın son nefeste imanla gitmek temennisi vardır. Allah bizden ömür boyu sürecek bir tutarlılık bekliyor. Allah’ın insanoğlu için belirlediği hayat ölçülerine din deniyor. Din, hayattır. Din, samimiyettir. İnsana bir hayat hakkı tanınmıştır, o en son nefes olabilir. Almış olduğumuz sorumluluğu ne derecede yerine getirebildim diye kendimizi sorgulamalıyız. Her iş, bir diğeri kadar önemlidir. Hiç bir iş ve sorumluluk hafife alınamaz. Hiç kimse kendi düşüncesini ve yaptığı işi küçük görmesin, önemli olan Allah yolunda mücadeledir. Sahih İslâm algısını topluma yerleştirmeliyiz. Örgütlü halimiz, angarya işten uzak kalmalı kalabalık bir grup olmaktan çıkmalıyız. Kendimizi değerlendirelim. Sohbet ortamımız rutine mi bindi? Ülfet Derneği’ne mensubum diye mi derse gidiyorum? diye düşünmeliyiz. Allah’a, bize eğitim ortamı sunduğu için şükretmeliyiz, onu da yerimize bir eğitimci yetiştirerek yapmalıyız” dedi.

 

Sunumlar arasında şiir, ilahi ve ezgi molaları verilmesi programa ayrı bir renk kattı.

Daha sonra atölye çalışmalarına geçildi ve katılımcılar ayrı ayrı gruplarla farklı sınıflarda Organizasyon, İletişim, Verimlilik ve Toplantı Adabı konuları üzerinde çalışmalar yaptılar. Süreleri 20 dakika olan atölye çalışmalarında her grupta bir moderatör ve yazıcı hazır bulundu. 

 

 

Gün boyu süren programın sona ermesiyle ikramlarda bulunuldu. Sonuç Bildirisi’nin okunması ve toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.