Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Ülfet Derneği 5. Olağan Genel Kurulu’nu Yaptı

Ülfet Derneği 5. Olağan Genel Kurulu’nu Yaptı

0
Ülfet Derneği 5. Olağan Genel Kurulu’nu Yaptı

Ülfet Derneği 5. Olağan Genel Kurulu çok sayıda davetli ve delegenin katılımıyla 4 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Ülfet Derneği’nin katılımcı meşveret ve kurumsal önderlik ilkesi gereği her 3 yılda bir gerçekleştirdiği genel kurulların sonuncusu olan 5. Olağan Gen Kurul 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü dernek Merve Algan Konferans Salonu’nda yapıldı. Kurula Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar, Anadolu Platformu Adana Bölge Sorumlusu Mustafa Çetin, Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, Seyhan Belediye Meclis üyesi Yalçın Limoncu, Reyhanlı Ufuk Der Başkanı Mustafa Şanverdi, STK temsilcileri, komisyon yönetimleri, delegeler ve misafirlerden oluşan kalabalık bir topluluk katılım gösterdi.

Kurumsal önderlik ve istişare kültürünün önemine değinen AÖB Adana yöneticisi Hasan Aras2ın sunuculuğunu yaptığı program, Anadolu Platformu tanıtım sinevizyonunun izlenmesiyle devam etti. Akabinde ise Reyhanlı Ufuk Der YK Başkanı Mustafa Şanverdi, Seyhan Belediye Meclis Üyesi Yalçın Limoncu ve Memur Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer birer selamlama konuşması yaparak genel kurulun hayır ve güzelliklere vesile olmasını temenni ettiler.

Sonrasında kürsüye gelen Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, “Katılımcı Meşveret ve Kurumsal Önderlik” başlıklı bir konferans verdi. Konuşmasında istişare kültürünün önemine vurgu yapan Aldemir, insanlığa faydalı işler yapılması duasıyla genel kurulu tebrik etti. Geçmiş dönem yönetim kuruluna emeklerinden ötürü teşekkür eden Aldemir, seçilecek yeni yönetime de başarılar diledi. Turgay Aldemir’in konuşmasının ardından Ülfet Derneği Faaliyet ve Denetim Kurulu Rapoları okunarak oy birliği ile kabul edildi. Divan teşekkülü oluşturularak Mustafa Çetin Divan Kurulu Başkanlığına, Mustafa Şanverdi ve Sinan Akyüz’ün de Divan Kurulu üyeliklerine teklifi delegeler tarafından oylanarak oy birliğiyle kabul edildi.

Yapılan bilgilendirmelerin ardından oylamaya geçilerek, delegelerden 20 kişilik listeden 9 kişiyi işaretleyerek oylama yapmaları istendi. Paravanlar ardında özgür iradeleriyle oylarını kullanan delegeler, hazirun cetveline imzalarını attı. Oylamaların sonlanmasıyla birlikte oy sayımına geçilerek görevliler tarafından ilk 9’a grenler belirlenerek ilan edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.