Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Derneği 2. Gençlik Buluşması Gerçekleşti

Ülfet Derneği 2. Gençlik Buluşması Gerçekleşti

0
Ülfet Derneği 2. Gençlik Buluşması Gerçekleşti

Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu 2. Gençlik Buluşması’nı yılbaşı gecesinde yaptığı yatılı kamp programı ile gerçekleştirdi.

Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu 2. Gençlik Buluşması'nı yılbaşı gecesinde yaptığı yatılı kamp programı ile gerçekleştirdi. Ülfet Derneği Üniversite Erkek Öğrenci Yurdu'nda gerçekleşen ve sabah namazı buluşması ile sonlanan programa Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, Yüreğir Gençlik Merkezi Müdürü Habip Bilgin, Ülfet Derneği YK üyeleri, Anadolu Öğrenci Birliği Adana Temsilciliği yöneticileri ile Ortaöğretim Komisyonu üye ve öğrencilerinden oluşan yaklaşık 120 kişi katıldı.

Akşam yemeği ikramıyla başlayan program, kılınan namazla devam etti. Daha sonra Ülfet Der Ortaöğretim Komisyonu üyesi Fatih Akar'ın sunuculuğuyla program hakkında bilgilendirme yapıldı.

Ku'an-ı Kerim tilavetinin akabinde Anadolu Öğrenci Birliği tanıtım sinevizyonu izlendi ve Gazi Kılıçparlar'ın "Fetih Ruhu" adlı sunumuna geçildi. Fethin bir imha değil, bir ihya olduğunu vurgulayan Kılıçparlar, sözüne programın tertiplenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek başladı. İnteraktif olarak yaptığı sunumda Mekke'nin fethinin küçümsenmeyecek bir örneklik arz ettiğini belirten Kılıçparlar, fetih sürecine dair bilgiler verdi. 

Gazi Kılıçparlar'ın konuşmasının sonrasında kısa bir ara verildi ve öğrencilere ikramlarda bulunuldu. Aranın akabinde Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Mehmet Makas "Takvim" başlıklı bir sunum yaparak, takvimlerin Müslümanların gündemine hangi zamanlarda, ne şekilde geldiğine ve ne ifade ettiğine dikkat çekti.

Daha sonra Hadis Atölyesi yapıldı ve öğrenciler gruplaştırılarak kendi aralarında belirlenen hadis-i şerifler üzerinde fikir alışverişi yapılar. Yapılan değerlendirmelerden sonra her gruptan bir sözcü gruplarının irdelediği hadis-i şerifler hakkında birkaç dakikalık sunumlar yaptı. Akabinde serbest  zamana geçildi ve öğrenciler gecenin ilerleyen saatlerine kadar bilgi yarışmaları yaptı. 

Yüreğir Gençlik Merkezi sponsorluğunda Sabah Namazı Buluşması için Yüreğir Aydınlar Camii'nde bir araya gelen öğrenci ve eğitimciler, namaz sonrasında tekrardan yurt binasına dönerek kahvaltı yapıp evlerine dağıldı.