Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Der’in Fransa’dan misafirleri vardı!

Ülfet Der’in Fransa’dan misafirleri vardı!

0
Ülfet Der’in Fransa’dan misafirleri vardı!

Paris Sorbonne Üniversitesi’nde öğrenim gören iki master öğrencisi, Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin mültecilere yönelik eğitim ve yardım faaliyetleri hakkında bilgi almak Dernek Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Paris Sorbonne Üniversitesi'nde öğrenim gören iki master öğrencisi, Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin mültecilere yönelik eğitim ve yardım faaliyetleri hakkında bilgi almak Dernek Genel Merkezi'ni ziyaret etti.

Yerel bazda ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınma çalışmaları masterı yapmak üzere pilot il seçtikleri Adana'ya gelerek bazı Stk'lar ile görüşen Fransız öğrenciler, Ülfet Derneği ve İyilikder Adana Temsilciliği'ni de ziyaretleri kapsamına alarak İyilikder Adana Temsilcisi Ramazan Bulut ile görüşüp farklı ülkelerden gelerek Adana'da hayatta kalma mücadelesi veren mültecilere yönelik yürüttülen eğitim, yardım ve sosyo kültürel destek konularında bilgi alarak; bu verileri üzerinde çalışmalar yaptıkları projelerine dahil ettiler.

Mültecilere yönelik olarak Adana genelinde ağırlıklı yardım çalışmaları yatıklarını belirten İyilikder Adana Temsilcisi Ramazan Bulut, felsefe olarak yardımın insana dönüşmesini hedeflediklerini söyledi. Yapılan ayni yardımlar dışında eğitim çalışmalarının da artarak devam ettiğini dle getiren Bulut, Avrupa ülkelerinin mevcut durum karşısında gereken hassasiyeti göstermediğini belirterek; öğrencilere projelerinde İyilikder'e de yer verdikleri için teşekkür etti. 

Uluslararası nitelik taşıyan projelerinde Ülfet Derneği ve İyilikder'in de yer almasından memnuniyet duyacaklarını belirten öğrenciler, bu vesileyle dernekler arasındaki iş yapabilirlik düzeyinin de artırılmasını hedeflediklerini belirtti. Dernek binasını gezerek verilen Türkçe Dil Kursu'ndaki derse de katılarak gözlemlerde bulunan öğrenciler, ziyaretlerinden oldukça memnun kaldıklarını belirterek ziyaretlerini sonlandırdılar.