Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet-Der’den “Hazreti Peygamber’in İyilik Çağrısı” Konferansı

Ülfet-Der’den “Hazreti Peygamber’in İyilik Çağrısı” Konferansı

0
Ülfet-Der’den “Hazreti Peygamber’in İyilik Çağrısı” Konferansı

Adana Ülfet Derneği’nin düzenlediği ve konuşmacı olarak Araştırmacı-Yazar Ramazan Kayan’ın katıldığı “Hazreti Peygamberin İyilik Çağrısı” konferansn 13 Nisan günü gerçekleştirildi.

Adana Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği ile Radyo Barış’ın birlikte düzenlediği ve konuşmacı olarak Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Araştırmacı-Yazar Ramazan Kayan’ın katıldığı “Hazreti Peygamberin İyilik Çağrısı” konulu konferans ve Merve Algan Konferans Salonunun açılışı 13 Nisan Pazartesi günü gerçekleşti.

GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN…

Katılımın yoğun olduğu konferansa çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi de katıldı. Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonunu açılışı dualar ve salavatlar eşliğinde gerçekleşti. Salonumuzun açılışından sonra “ Hz. Peygamberin İyilik Çağrısı” program sunumu saat 15:00’te bayanlara yönelik, saat 20:00’de de erkeklere yönelik olmak üzere iki seansta gerçekleşti.

Program Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Üyesi Eğitimci Halit Kolan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı ve Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ramazan Yıldız’ın selamlama konuşmasıyla devam etti.

 

Selamlama konuşmasından sonra Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Araştırmacı-Yazar Ramazan Kayan “Peygamberin İyilik Çağrısı” konulu sunumunu yapmak üzere kürsüye geldi.

 

Araştırmacı-Yazar Ramazan Kayan çok önemli noktalara temas etti. İbretlik hayatlardan misaller vererek dinleyicileri düşünmeye ve muhasebe etmeye sevk etti.

 

Bizi Hangi Muhammed (S.A.V) Kurtaracak

 

Hz. Peygamber’in hayatımızın merkezinde olması gerektiğini vurgulayarak; “Hayalimizdeki Muhammed (S.A.V) değil , hayatımızdaki Muhammed (S.A.V) bizi kurtaracaktır. Muhammed’siz bir hayat batıldır, boştur, bayağıdır… Ya biz O’na taşınacağız ya da O’nu bugüne taşıyacağız; ama mutlaka buluşmalıyız, bir araya gelmeliyiz.

 

Yürüyen bir Peygamberi, oturan bir ümmet anlayamaz. Allah Rasulü kadın-erkek ayırt etmeden her Müslümanın yürümesini emretmiştir.

 

Vazife almak için bu salonda toplanmış bulunmaktayız

 

Vaaz dinlemek için değil, vazife almak için bu salonda toplanmış bulunuyoruz. Toplantılardan topluma geçiş zamanıdır. Küllerimizden yeniden doğmamız lazım.

 

Gelin kendimize acıyalım, hayatımızda ertelemeye gitmeyelim; erteleyenler helak oldu. Daha fazla oyalanmayalım, kaybedecek zamanımız yok. Yeniden din ovamıza dönelim. Değerlerimizi bulalım. Yürüyelim, bu iş ne beden işidir ne de akıl işi; bu iş yürek işidir…

 

Bugün ertelenen bir İslam var

 

Dün engellenen bir İslam vardı, bugün ertelenen bir İslam var. Üzerimize vazife olan işlevleri başka oluşumlara bırakmamalıyız. İslami duruşumuzdan vazgeçmemeliyiz. Üzerimizdeki görevi en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Birbirimize sıkı sarılmalıyız ve hiç kopmamalıyız. Müslüman kurşunla kaynatılmış duvar gibi birbirine kenetlenmelidir.”

 

Yazar Ramazan Kayan sunumunun devamında;

 

“Düşünce dünyamızda, bakış açımızda merci; Kur’an-ı Kerim, mimar; Hz. Muhammed (S.A.V), model: ehli beyt, hayatın metodu: Siyer-i Nebi olmalıdır.” dedi. Ve konuşmasını şu üç teklifle sonlandırdı; Gelecek yıl bugüne kadar ailece en az bir siyer kitabı okunacak. Bir yıl içinde Kırk Hadis ezberlenip öğrenilecek. Peygambere çokça salavat getirilecek ve bu salavat hem sözlü hem de fiili olacak. Peygambere sadakat, sorumluluk bilinci. Şeriatımızı ve onurumuzu, onun yaşadığı metodu örnek alarak korumak ve O’nun gibi yürümek…

 

Program bitiminde Ramazan Kayan “İyilik Çağrısı” kitabını ve diğer kitaplarını imzaladı, hatıra fotoğrafı çekildi.