Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Der’de “Birleştirici Bir Ruh Olarak Kardeşlik” konuşuldu.

Ülfet Der’de “Birleştirici Bir Ruh Olarak Kardeşlik” konuşuldu.

0
Ülfet Der’de “Birleştirici Bir Ruh Olarak Kardeşlik” konuşuldu.

Ülfet Derneği, Gazi Kılıçparlar’ın konuşmacı olduğu bir konferans düzenledi.

Ülfet Derneği, Gazi Kılıçparlar'ın konuşmacı olduğu bir konferans düzenledi.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Kılıçparlar'ın konuşmacısı olduğu "Birleştirici Bir Ruh Olarak Kardeşlik" konulu konferans 10 Kasım 2015 tarihinde Dernek Genel Merkez Merve Algan Konferans Salonunda gerçekleşti. Halka açık olan konferansa dernek ders halkalarına mensup kişilerle birlikte yaklaşık 200 kişi katıldı. 

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, hazırlanan kardeşlik sinevizyonuyla devam etti. Büyük beğeni toplayan sinevizyonun ardından kürsüye gelen Kılıçparlar, mevcutta haftalık olarak halka açık şekilde icra ettiği Salı sohbetlerinin ayda bir defa olmak üzere belirlenen bir başlık çerçevesinde geniş katılımlı konferanslar serisi şeklinde yürütme düşüncelerini paylaştı. Daha sonra kardeşlikle ilgili geniş bir perspektif ve ilgi çekici güncel örneklerle konuşmasını sürdüren Kılıçparlar, geçmişten günümüze uzanan olaylara dayanarak güçlü bir kardeşlik vurgusunda bulundu. Kılıçparlar'ın akılda kalıcı cümlelerinden biri ise "İnsan insanın kurdu değil, yurdudur" oldu.

Gazi Kılıçparlar'ın konuşmasının ardından Grup Ülfet sahneye çıktı ve birbirinden güzel ezgilerle davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.