Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Der Yaz Kursu’na Yoğun İlgi

Ülfet Der Yaz Kursu’na Yoğun İlgi

0
Ülfet Der Yaz Kursu’na Yoğun İlgi

Ülfet Der Yaz Kursları, yoğun talep ve ilgiyle başladı.

Ülfet Derneği Yaz Okulu Komisyonu tarafından her yıl yaz aylarında çocukların dini ve ahlaki eğitim alması ile çeşitli aktivitelerle sosyallik kazanmaları için yapılan Yaz Kursları’nın 2016 programları yoğun taleple başladı.

Adana genelinde 5 ilçede yaklaşık 25 merkezde Ülfet Derneği gönüllü eğitimcileri tarafından başlatılan Yaz Kursları’nda çocuklara Kur’an-ı Kerim, Siyer, Akaid ve İlmihal eğitimleri verilmekte. Bu dersler yanında yüzme, futbol, sinema gösterimi, radyo programı, satranç turnuvası, bilgi yarışması, iftar programı, gezi ve birçok farklı sosyal etkinlik de sunulmakta.

Çeşitli yaş gruplarından yaklaşık 300 çocuğun eğitime tabi tutulduğu Yaz Kursları, hafta içi 09.00 – 13.00 saatleri arasında birçok okul ve evde gerçekleştiriliyor.

İlçe Halk Eğitim Merkezlerinin de destekleriyle yapılan eğitim programlarına Adana İl Müftülüğü de kısmi destek veriyor. Son olarak geniş katılımlı bir Bitiş Programı’nın da yapılacağı Yaz Kursları’nda çocukların geleceklerine yön verebilecek bir vizyona sahip olması hedefleniyor.